Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Avrasya GYO'dan Satın Alma

Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Samsun, Havza ve Çarşamba otogarlarının toplam 50 milyon 400 bin lira bedelle satın alınmasına karar verildiğini duyurdu.

yapi.com.tr / AA
Avrasya GYO'dan Satın Alma

STRONG>Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Samsun, Havza ve Çarşamba otogarlarının toplam 50 milyon 400 bin lira bedelle satın alınmasına karar verildiğini duyurdu. Avrasya Gayrimenkul'ün Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, şirket Yönetim Kurulunun 24 Ocak 2011'de yaptığı toplantıda, 7 Ocak 2011'de, Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş.'den satın alınmasına yönelik gerekli görüşme ve çalışmaların başlatılacağı ifade edilen; toplam 10.800 metrekare kapalı alana sahip Çarşamba Şehirlerararası Otobüs Terminali, toplam 3.953 metrekare kapalı alana sahip Havza Şehirlerararası Otobüs Terminali ve toplam 19.200 metrekare kapalı alana sahip Samsun Şehirlerararası Otobüs Terminalinin, bedeli şirketin sermaye artırımından sağlayacağı kaynaktan nakden ödenmek suretiyle satın alınmasına karar verildiği belirtildi.

Söz konusu gayrimenkullere ilişkin olarak TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. tarafından tespit edilen piyasa değerleri ve KDV hariç rayiç kira bedellerine de yer verilen açıklamada, yine söz konusu gayrimenkullerin satın alınma bedellerinin ise TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. tarafından tespit edilen rayiç değerler göz önünde bulundurularak; Çarşamba Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne ilişkin olarak 9 milyon 125 bin lira, Havza Şehirlerararası Otobüs Terminali'ne ilişkin olarak 6 milyon 225 bin lira, Samsun Şehirlerararası Otobüs Terminali'ne ilişkin olarak 35 milyon 50 bin lira olarak belirlendiği kaydedildi.

Açıklamada şöyle denildi:

''Buna göre, yukarıda belirtilen üç otogar toplam 50 milyon 400 bin lira bedelle şirketimizce satın alınacak olup, şirketimiz Yönetim Kurulu söz konusu üç otogarın, satın alma işlemleri tamamlandıktan sonra sırasıyla KDV hariç aylık 43 bin 220 lira, 31 bin 568 lira ve 179 bin 449 lira bedelle Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş.'ye kiraya verilmesine karar vermiştir.

Yukarıdaki hususlara ek olarak, şirketimiz Yönetim Kurulu yukarıda belirtilen gayrimenkullerin satın alınmasına kaynak temin etmek amacıyla, şirketimiz çıkarılmış sermayesinin 480 milyon liralık kayıtlı sermaye tavanı içinde ve tamamı nakden olmak üzere 24 milyon liradan 72 milyon liraya çıkarılmasına, bu nakdi sermaye artırımından sağlayacağı kaynakla Çarşamba, Havza ve Samsun Şehirlerarası Otobüs Terminallerinin alış bedelini nakden ödemeye, söz konusu sermaye artırımı sırasında rüçhan hakları kullanılmayan ve sonrasında halka arz edilecek olan paylardan kalanların şirketimizin ana ortağı Avrasya Holding A.Ş. tarafından Borsada oluşan fiyat üzerinden satın alınacağına dair taahhütname verildiğine ilişkin olarak kamuoyunun bilgilendirilmesine karar vermiştir.''

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/avrasya-gyodan-satin-alma_85326.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!