Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Aydınlatma Tesislerinin Devrinde Süre Uzatıldı!

Genel Aydınlatma Yönetmeliğindeki bazı maddeler için öngörülen süre 6 ay uzatılarak 30 Haziran 2014 olarak değiştirildi.

yapi.com.tr/AA
Aydınlatma Tesislerinin Devrinde Süre Uzatıldı!

Genel Aydınlatma Yönetmeliğindeki bazı maddeler için öngörülen süre 6 ay uzatılarak 30 Haziran 2014 olarak değiştirildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca hazırlanan "Genel Aydınlatma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik", Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi.

Değişiklikle, Genel Aydınlatma Yönetmeliğinin yayımı tarihinden önce belediyeler, il özel idareleri, karayolları, küçük sanayi siteleri, konut kooperatifleri, site yönetimleri, dağıtım lisansı olmayan Organize Sanayi Bölgeleri ve Toplu Konut İdaresi tarafından genel aydınlatma kapsamında tesis edilerek işletmeye alınmış aydınlatma tesisleri; proje, onay ve kabul şartı aranmaksızın mevcut durumun tespiti yapılarak taraflar arasında imzalanacak bir protokolle, mülkiyeti TEDAŞ'a ait olmak üzere ilgili dağıtım şirketine iz bedelle devredilmesine yönelik süre 6 ay uzatılarak 30 Haziran 2014'e ertelendi.

Bağlantı anlaşması bulunmayan mevcut aydınlatma tesislerine ilişkin bağlantı anlaşmasının, ilgisine göre belediye veya il özel idaresi ile dağıtım şirketi arasında yapılması; dağıtım şirketlerinin, mevcut aydınlatma tesislerinin sistemden çekeceği saatlik en yüksek tüketim bilgilerini, sayaç bilgilerini, direk sayılarını, armatür güç ve sayılarını ve benzeri diğer bilgileri içeren envanteri hazırlayarak TEDAŞ'a göndermeleri gereken süre, 31 Aralık 2013'ten 30 Haziran 2014'e çekildi.

2013 içerisinde devri gerçekleştirilen dağıtım şirketleri tarafından ilgili kanun gereği gönderilen faturalardaki tüketim miktarları ve bedellerinin gerçek durumu gösterip göstermediğine ilişkin dağıtım şirketleri nezdinde TEDAŞ tarafından inceleme ve tespitler yapılarak, aylık faturaların kontrolüne baz teşkil edecek güç bilgileri tablosu da 30 Haziran 2014 tarihine kadar oluşturulacak. 

ETİKETLER: aydınlatma
http://www.yapi.com.tr/haberler/aydinlatma-tesislerinin-devrinde-sure-uzatildi_116392.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!