Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BAE'deki Havaalanı Projesi İçin Türk-Yunan Ortaklığı

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Al Ain kentinde yapılacak askeri havaalanının hangar, apron ve ilgili altyapı işleri projesini Türkiye'den Arma-Elektropanç (AE) ile Yunanistan'ın Athena firmaları üstlendi.

yapi.com.tr / AA
BAE'deki Havaalanı Projesi İçin Türk-Yunan Ortaklığı

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Al Ain kentinde yapılacak askeri havaalanının hangar, apron ve ilgili altyapı işleri projesini Türkiye'den Arma-Elektropanç (AE) ile Yunanistan'ın Athena firmaları üstlendi.

Konuya ilişkin açıklamada, AE ile Athena'nın birlikte, Al Ain Havaalanı hangar, apron ve ilgili altyapı işleri projesini üstlendiği belirtildi. Havaalanının MEP (Mechanical, Electrical, Plumbing) işlerini teknik müteahhit olan AE'nin gerçekleştireceği dile getirilen açıklamada, ''Proje 27 bin metrekare kapalı alanı ve 35 metre yüksekliğindeki hangarı ile apron ve havaalanı operasyonları için gerekli altyapı ve ileri teknoloji ürünü özel imalatları kapsıyor. Ayrıca çok özel; elektrik, elektronik ve mekanik tesisat ile uçak-helikopter bakım ve onarımı için gereken her türlü proses ve donanıma sahip'' denildi.

Açıklamada, AE'nin projede üstlendiği MEP işlerinin kontrat bedelinin yaklaşık 16 milyon dolar olduğu bildirilerek, firmanın bu proje ile birlikte BAE'deki kontratsal büyüklüğünün yaklaşık 210 milyon dolar seviyesine ulaştığı kaydedildi.

Arma-Elektropanç Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kızılhan, açıklamada yer verilen değerlendirmesinde, şu anda Asya, Avrupa ve Afrika kıtalarına yayılmış birçok ülkede projeler yaptıklarını ve 2011 yılı için BAE'de 250 milyon dolar tutarında yeni kontrat hedeflediklerini belirtti. Kızılhan, şunları ifade etti:

''Athena 1960 yılından bu yana inşaat dünyasının içinde. Ülkesinde halka açık bir firma. Yunanistan, Balkanlar, Ortadoğu ve birçok coğrafyada iş yapıyorlar. Bugüne kadar; HOCTIEF, VINCI, FCC, COSTAIN ve SOFREGAZ gibi küresel büyüklüğe sahip birçok firma ile proje bazlı iş ortaklıkları yapmışlar. Bu projede ise Athena ile ortaklık bize kısmet oldu. Her iki firma bir ilki yaşıyor. Yaptığımız araştırmaya göre, bugüne kadar bu iki komşu ülkenin firmaları arasında böyle bir ortaklık oluşmamıştır.

Bu bir başlangıç, Athena ile bu bölgede ve başka coğrafyalarda iş ortaklığımız sürecektir. Birlikte, diğer projeler için çalışmalarımız devam ediyor. Arma-Elektropanç; aranılan, güvenilen ve her geçen zaman diliminde gücüne güç katan bir bölgesel marka. Bu ortaklık bize, küresel marka olma yolunda çok önemli katkılar sağlayacaktır.''


ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/baedeki-havaalani-projesi-icin-turk-yunan-ortakligi_85591.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!