Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bakan Doris Leuthard, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Biraraya Geldi

İsviçre Çevre, Ulaştırma, Enerji ve Haberleşme Bakanı Doris Leuthard, Ankara temasları kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile bir araya geldi.

yapi.com.tr / AA
Bakan Doris Leuthard, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Biraraya Geldi

Fotoğraf: Bülent Uzun

İsviçre Çevre, Ulaştırma, Enerji ve Haberleşme Bakanı Doris Leuthard, Ankara temasları kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile bir araya geldi.Bayraktar görüşmede yaptığı konuşmada, Leuthard'ı ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, ''Sürdürülebilir bir kalkınmayı, çevreye zarar vermeden kalkınmayı gerçekleştirmek için, iklim değişikliği konusunda tüm dünya ülkelerinin birlikte hareket etmeleri için ve zararlı atıkların bertaraf edilmeleri sistemlerinin daha ciddi şekilde ele alınması için iki bakan bir aradayız'' dedi.

İsviçre'nin çok güzel bir doğası olduğuna işaret eden Bayraktar, Türkiye olarak Birleşmiş Milletler'in çevreyi korumayla ilgili tüm kararlarına uyduklarını, bundan sonra da uyacaklarını söyledi. Bayraktar, ''Sadece gelişmekte olan ülkeler ile gelişmiş ülkeleri statüsünün belirlenmesinde bir takım kriterler var. Bunların daha dikkatlice ele alınması noktasında bizim taleplerimiz, uyarılarımız olacak'' şeklinde konuştu.

Konuk Bakan Leuthard da konuşmasına, Bayraktar'a yeni görevinde başarılar dileyerek başladı.

İsviçre ve Türkiye arasındaki ilişkinin çok iyi olduğunu ve artarak devam ettiğini kaydeden Leuthard, artık ulusal konuların, ulusal olmaktan çıkıp uluslararası düzeyde ele alınması gereken noktaya geldiğini söyledi ve ikili işbirliklerinin artan önemine vurgu yaptı.

İsviçre'nin ekonomideki gelişmenin sürdürülebilir olmasına, aynı zamanda çevrenin ve yaşam kalitesinin korunmasına büyük önem verdiğini anlatan Leuthard, ''Türkiye çok dinamik bir ülke, büyük bir nüfusa sahip. Her iki ülkenin ortak paylaştığı endişeler mevcut. Ben bugün değişik bakanlıklarda ziyaretlerde bulunarak fikir alışverişinde bulunabileceğim. Bunu çok önemsiyorum, neleri daha iyi yapabileceğimiz konusunu müzakere edeceğim'' dedi.

Doris Leuthard, bugün Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile de ayrı ayrı bir araya gelecek.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/bakan-doris-leuthard-cevre-ve-sehircilik-bakani-erdogan-bayraktar-ile-biraraya-geldi_88693.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!