Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bakanlık Çevre Eğitim Seminerleri Verecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, aile ve mahallelerde çevre bilincini geliştirmek amacıyla çevre eğitim seminerleri düzenleyecek.

yapi.com.tr
Bakanlık Çevre Eğitim Seminerleri Verecek

Bakanlık Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü personelinden uzman ekip, 5 gün boyunca yerel yönetimlerin temsilcileri olan muhtarlara denizlerin ekolojik ve ekonomik önemi, deniz kirliliğinin önlenmesi ve denizlerin korunmasıyla ilgili seminerler verecek. Ekim ayında Antalya'da düzenlenecek ve sadece kadın muhtarların katılacağı seminerlerde yüzme kursu da verilecek. Seminerlerde verilen bilgileri pekiştirmek için; mavi bayraklı plaj, atıksu arıtma tesisi, çöp depolama alanı, milli park ve akvaryum ziyareti yapılacak. Programın son günü ise yüzme dersi alan katılımcı muhtarlar arasında yüzme yarışması düzenlenecek. Eğitim programını tamamlayan muhtarlara plaket verilecek.Projenin bitiminde, muhtarlar görev yaptıkları köylerde vatandaşlara çevrenin korunması, iyileştirilmesi, çevre kirliliğinin önlenmesi konularında bilgilendirici toplantılar düzenleyecek.

Çevre Yönetimi Genel Müdürü Mehmet Baş, geçen yıl kıyı illerindeki muhtarlara yönelik, deniz kirliliği ve çevre temizliği konularında eğitim verme amacıyla gerçekleşen “Yüzme Öğrenelim, Temiz Denizlerimizde Yüzelim” kampanyasının, bu yıl kadın muhtarlarla yapılacağını söyledi.Baş, projeyle yerel yönetimlerin en küçük birimi olan mahalle muhtarlarının bilinçlendirileceğini ve bu sayede yerelden genele vatandaşların çevre konusunda hassasiyetinin artırılacağını belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bakanlik-cevre-egitim-seminerleri-verecek_110652.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!