Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bakanlıktan Sürpriz, Köprü Geçişi Ucuzluyor

Ulaştırma Bakanlığı, köprü geçiş ücretlerini indirdi. Otomobil, motosiklet, kamyonet ve minibüslerin köprü geçiş ücreti 3,75 YTL'den 3,25 YTL'ye indirildi.

Zaman Gazetesi/Selim KUVEL
Bakanlıktan Sürpriz, Köprü Geçişi Ucuzluyor

eni tarifeler, kısa süre içinde uygulamaya girecek. Köprü geçiş ücretlerinin kaldırılması beklenirken, Ulaştırma Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün kontrolündeki İstanbul Boğaz Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki geçiş ücretlerinde indirim yaptı. Bakanlıktan edinilen bilgiye göre, 3,75 YTL olan iki akslı ve aks aralığı 3,20 metreden küçük olan otomobil, motosiklet, kamyonet, pikap, jeep, ambulans, cenaze aracı, küçük ve büyük otobüs ile kamyon geçiş ücretlerinde yüzde 13,33 oranında indirim yapıldı. Söz konusu araçlar yeni tarife uyarınca 3,25 YTL'ye köprüleri kullanacak. 3 akslı otobüs, kamyon ve treyler ücretleri de yüzde 11,11 indirimle 9 YTL'den 8 YTL'ye düşürüldü. 4-5 akslı her türlü aracın geçiş ücreti de yüzde 9 oranında indirimle 22 YTL'den 20 YTL'ye indi. Yeni tarifeye göre 6 ve daha fazla akslı her türlü aracın geçiş ücreti yüzde 10,7 oranında indirimle 28 YTL'den 25 YTL'ye düştü. Ulaştırma Bakanlığı kaynakları, yeni tarifelerin kısa süre içinde uygulamaya gireceğini bildirdi. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın, indirime ilişkin kararı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le birlikte Romanya'ya gitmeden önce imzaladığı öğrenildi. 1 Eylül 2006 tarihinde zam yapılan köprü geçiş ücretlerine Nisan 2007'de indirim yapılmıştı.

Nisan ayında otomobil, kamyonet, pikap, minibüs gibi araçların geçiş ücreti 4 YTL'den 3,75 YTL'ye, kamyon ve otobüslerin geçiş ücretleri 10 YTL'den 9 YTL'ye, 4-5 akslı otobüs, kamyon ve TIR'ların geçiş ücreti 30 YTL'den 25 YTL'ye, 6 akslı ve daha fazla araçların geçiş ücreti de 35 YTL'den 28 YTL'ye indirilmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bakanliktan-surpriz-kopru-gecisi-ucuzluyor_59976.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!