Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bakema Bursu için Başvurular Başladı

Savaş sonrası dönemin en önemli Hollandalı mimarlarından, tasarımcı, teorisyen ve akademisyen J.B. Bakema adına verilen 10 bin avroluk burs için son başvuru tarihi 1 Eylül 2007.

yapi.com.tr
Bakema Bursu için Başvurular Başladı

br/>
Savaş sonrası dönemin en önemli Hollandalı mimarlarından, tasarımcı, teorisyen, hoca J.B. Bakema (1914-1981) adına verilen The Jaap Bakema Bursu, mimarinin,teknolojinin ve toplumun kesişim noktalarına, spekülatif ve keşiflere açık araştırmalarla yeni açılımlar getirebilecek proje önerilerine 10 bin avroluk bir para yardımı yapıyor. Belirtilen alanlarla ilgili, Jaap Bakema’nın işlerinin ve araştırmalarının da önemli bir parçası olabilecek orijinal araştırmalar arasından seçilecek projeye verilecek olan burs bağış niteliği taşıyor. İlk Bakema Bursu Ekim 2006’da, ‘Terörizmin Mekansal Sonuçları’ başlıklı araştırması için mimar Tim de Boer’e (The Hague, 1979) verilmişti.

Jüri:
Ole Bouman (Hollanda Mimari Enstitüsü Direktörü, Rotterdam), Felix Claus (Claus en Kaan Architecten Kurucusu, Amsterdam), Hans Ibelings (A10 - Yayıncı / Editör, Amsterdam), Ed Taverne (Mimarlık Tarihi Fahri Profesörü, Groningen) ve Frederieke Taylor (Frederieke Taylor Gallery Sahibi, New York)

Başvurular için:
Başvuru formları http://www.nai.nl/jfb. adresinden indirilebilir. Başvurular 1 Eylül 2007 tarihinden önce aşağıdaki adrese iletilmiş olmalıdır.

Adres:
Jaap Bakema Foundation, P.O. Box 237, 3000 AE Rotterdam, the Netherlands,
bakemafoundation@nai.nl.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bakema-bursu-icin-basvurular-basladi_55313.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!