Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bakırköy Arazisi İttifak İnşaat'a Gitti

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF), el konulan Yurtbank'ın eski sahibi Ali Balkaner'in borcundan dolayı haciz koyduğu Bakırköy'deki 14 dönüm arazinin satışı için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) modeliyle açtığı ihaleye en yüksek teklifi İttifak İnşaat verdi.

Milliyet Gazetesiasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF), el konulan Yurtbank'ın eski sahibi Ali Balkaner'in borcundan dolayı haciz koyduğu Bakırköy'deki 14 dönüm arazinin satışı için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) modeliyle açtığı ihaleye en yüksek teklifi İttifak İnşaat verdi.

En yüksek teklif olan 33.8 milyon YTL, TMSF'nin alacağı en düşük gelir olacak. Konut projesinin tamamlanması sonrası satıştan elde edilecek gelirin yüzde 32'si TMSF'nin olacak. As Yapı'ya ait arazi 30 milyon YTL muhammen bedele satışa çıktı. İhalede Delta Proje İnşaat'la yarışan İttifak İnşaat ipi göğüsledi. Şartname gereği alıcı firma arazi üzerinde gerçekleştireceği konut inşaatlarının satışından elde edeceği gelirin yüzde 32'sini TMSF'ye verecek. Konutlar en fazla 1000 günde tamamlanacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bakirkoy-arazisi-ittifak-insaata-gitti_58695.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!