Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bakırköy'de Dükkânlar 10 km Uzaktaki Bahçelievler'in Üç Katına Satılıyor

İstanbul'da satışa sunulan mağaza ve dükkânların ortalama metrekare fiyatı mayıs ayında ortalama 4800 YTL seviyesinde oluştu. Metropolde mağaza ve dükkânlar anlamında en pahalı ticari gayrimenkuller metrekaresi 6504 YTL'ye Kadıköy'de, metrekaresi 6025 YTL'ye Şişli'de, metrekaresi 5732 YTL'ye Beşiktaş'ta pazara sunuldu.

Referans Gazetesi/Selma ŞENOLstanbul'da satışa sunulan mağaza ve dükkânların ortalama metrekare fiyatı mayıs ayında ortalama 4800 YTL seviyesinde oluştu. Metropolde mağaza ve dükkânlar anlamında en pahalı ticari gayrimenkuller metrekaresi 6504 YTL'ye Kadıköy'de, metrekaresi 6025 YTL'ye Şişli'de, metrekaresi 5732 YTL'ye Beşiktaş'ta pazara sunuldu. En ucuz dükkânların bulunabildiği Bahçelievler'de ise dükkân-mağazalar, 10 kilometre uzaklığındaki Bakırköy'deki dükkânların üçte biri fiyatına pazara sunuldu.

Referans Emlak Endeksi'ne göre Bahçelievler'de mağaza-dükkânların ortalama satış bedeli 1844 YTL oldu. Bu rakam ünlü alışveriş merkezleri, çarşıları ve marinası ile her gün binlerce insanı çeken Bakırköy'de 5437 YTL seviyesinde oluştu. Yine kiralık dükkânlar konusunda da Bakırköy'de dükkânların metrekaresi 76 YTL gibi İstanbul'un en yüksek fiyatına kiralanırken en ucuz kiralık dükkânların bulunabildiği Bahçelievler'de bu rakam Bakırköy'ün dörtte biri fiyatına inerek, ortalama 19 YTL oldu. Bahçelievler'de faaliyet gösteren Şimşek Emlak'tan Alihan Şimşek, ticari gayrimenkullerin yatırımcı açısından değerini, ticari hayatın canlılığı, insanların alışveriş veya gezmek için o bölgeye ne kadar geldiği ve merkeziliği gibi unsurların belirlediğini açıkladı. Şimşek, "Bu nedenle 5-10 kilometre mesafede rakamlar çok fazla değişkenlik gösterebiliyor" dedi. Alihan Şimşek Bahçelievler'de büyük firmaların caddelerdeki dükkânlar yerine AVM'leri tercih ettiğini de belirterek, "Onlar dışardan fazla yer arayışında değiller. Bu nedenle caddelerdeki dükkânlar daha mütavazı bedellerle satılıp kiralanıyor. Fiyatlar uygun olunca ana arterlerde dükkânlar daha rahat el değiştiriyor" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bakirkoyde-dukkanlar-10-km-uzaktaki-bahcelievlerin-uc-katina-satiliyor_54719.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!