Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Balık Ölümleri Sürüyor

Muğla'daki balık çiftliklerinde toplu balık ölümleri devam ediyor. Son olarak Milas'ın Boğaziçi köyü açıklarındaki bir balık çiftliğinde yaklaşık 30 bin çipura telef oldu.

Milliyet Gazetesi
Balık Ölümleri Sürüyor

uğla'daki balık çiftliklerinde toplu balık ölümleri devam ediyor. Son olarak Milas'ın Boğaziçi köyü açıklarındaki bir balık çiftliğinde yaklaşık 30 bin çipura telef oldu.
Boğaziçi Balıkçıklar Kooperatifi Başkan Osman Uyan, köylülerin geçimini toplu balık ölümlerinden büyük zararları olduğunu söyledi. Uyan, "Üyelerimiz, Tarım Kredi Kooperatifi'nden aldıkları borçla balıkçılık yapıyor. 75 üyemizden 50'si mağdur durumda. Devletten, balıkçıların kredi borçlarının ertelenmesini istiyoruz" dedi. Çipura ve levrek ihracatçısı Kılıç Deniz Ürünleri'nin sahibi Orhan Kılıç, balık ölümlerinin tamamen su dengesindeki bozulma ve oksijen yetersizliğinden kaynaklandığını savundu.
Kılıç şöyle devam etti:
"Kışın yağışlar fazlalaşıp Sarıçay'dan gelen su artınca, denizin dengesi bozuluyor. Bölgedeki bütün zeytin ve peynir fabrikalarının atık suyu bu çayda. Yağışlar artınca, taşan fosseptik suları da karışıyor. O zaman kirli su denizin dengesini bozuyor."

http://www.yapi.com.tr/haberler/balik-olumleri-suruyor_59046.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!