Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Barajlar Yüzünden Nehirler Bitiyor

Hükümetler su kaynakları tükenecek diye daha fazla baraj inşa ediyor, nehirlerden daha fazla su çekiliyor. Bu da daha fazla soruna yol açıyor.

Milliyet Gazetesi
Barajlar Yüzünden Nehirler Bitiyor

ünya Doğal Hayatı Koruma Fonu (WWF), 22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle yayımlanan raporunda, dünyada büyük tehlike altındaki 10 nehirden 5'inin Asya'da bulunduğunu bildirdi. Bu nehirler, 870 milyon kişinin faydalandığı Yangçe, Mekong, Salween, Ganj ve İndüs nehirleri... Avrupa'da da, Almanya'da doğup Karadeniz'e dökülen Tuna Nehri'nin tehlikede olduğuna dikkat çekilen raporda, kirlilik sonucu nehrin çevresindeki sulak alanların yüzde 80'inin yok olduğu bildirildi.

Raporda, Latin Amerika'daki Rio de La Plata ve Rio Grande/Rio Bravo, Afrika'daki Victoria Nili ve Avustralya'daki Murray-Darling nehirlerinin de tehdit altında olduğu bildirildi. Küresel ısınma nedeniyle su kaynaklarının tükeneceği endişesine kapılan hükümetlerin daha fazla baraj inşa ettikleri, bunun da daha fazla çevre sorununa yol açtığı belirtilen raporda, "Hiçbir şey yapılmaması durumunda, su elde etmek için daha fazla çatışma olacaktır" denildi.

Su Günü'nde 10 bin conta
Konya'da, Konya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Su Günü nedeniyle dar gelirli vatandaşların musluklarını tamir edecek. Ayrıca, su israfına dikkat çekmek için 10 bin yedek musluk contası dağıtılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/barajlar-yuzunden-nehirler-bitiyor_52844.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!