Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Başaranlar Mermer, 20 Çeşit Doğaltaş İşliyor

Entegre bir tesis olan Başaranlar Mermer, ürünlerini oluştururken hammadde olarak 20 çeşit doğaltaş kullanıyor ve bunların yüzde 90’nını kendi ocaklarından çıkarıyor. Doğaltaşın özellikle son yıllarda dekorasyonda artarak kullanılmaya başlandığını ifade eden Başaranlar Mermer Yurtiçi Proje Koordinatörü Seçil Uğurlu, firmalarının da ürün

kobiden.com
Başaranlar Mermer, 20 Çeşit Doğaltaş İşliyor

Entegre bir tesis olan Başaranlar Mermer, ürünlerini oluştururken hammadde olarak 20 çeşit doğaltaş kullanıyor ve bunların yüzde 90’nını kendi ocaklarından çıkarıyor. Doğaltaşın özellikle son yıllarda dekorasyonda artarak kullanılmaya başlandığını ifade eden Başaranlar Mermer Yurtiçi Proje Koordinatörü Seçil Uğurlu, firmalarının da ürün yelpazesini bu yönelime göre çeşitlendirdiğini söyledi. Uğurlu, “Şu an yüzde 90’ı kendi ocaklarımızdan olmak üzere 20 çeşit doğaltaş çalışıyoruz. Cilalama, honlama, patinato, tamburlama, kumlama, çekiçleme başta olmak üzere çok sayıda yüzey işlemi ile üretimimizi çeşitlendiriyoruz. Fileli ürünler, merdiven basamakları, yer döşemesi, duvar kaplaması, sütun gibi özel imalatlar da yine dekorasyonda sıkça kullanılan ürünlerimizden” dedi.

Teknoloji ve insanın mermer sektöründe kaliteyi etkileyen önemli unsurlar olduğunu belirten Uğurlu, makine ağırlıklı bir sektörde sürekli teknolojiyi takip etmek gerektiğini vurguladı. Şu an Türkiye’nin en geniş ve modern makine parkına sahip firmalarından biri olduklarını kaydeden Uğurlu, “Bir diğer önemli unsur da üretim sürecinde bulunan kişiler. Bu da çalıştığınız kişilerin yaptıkları iş konusunda bilinçli ve tecrübeli olmaları demek. Taşın ocakta kesilmesinden, kullanılacağı yere gidene kadar geçen süreçte, çalışanlarımız ‘önce kalite’ anlayışıyla hareket eder” diye konuştu.

“Proje işi yapmayı seviyoruz”

Başta Avrupa, ABD, Türk cumhuriyetleri ve Çin olmak üzer, üretimin yüzde 75’ini ihraç ettiklerine değinen Seçil Uğurlu, yurtiçinde ise alışveriş merkezleri, otel ve residance projeleri gibi büyük projelere yönelik çalıştıklarını kaydetti. Uğurlu, “Proje işi yapmayı daha  çok seviyoruz. Proje işleri daha çok dikkat, özen ve zaman gerektiren işler oluyor. Bu yüzden daha yorucu oluyor. Ama sonunda ortaya çıkan eser bütün bu zorlukları unutturuyor” yorumunu yaptı.

Başaranlar Mermer’in tasarımcıların her türlü ihtiyacına cevap verebildiğini vurgulayan Uğurlu, “Her dönemin vazgeçilmezi olan mermer günümüzde hem kalıcılığından dolayı, hem de uygulama esnasında sağladığı kolaylıklardan dolayı tercih ediliyor. Doğal bir malzeme olduğu için yine doğal olan ahşapla güzel uyum sağlayarak, iç mimaride estetik açıdan bir katkı sağlıyor. Ayrıca ürün yelpazemizde yer alan fileli ürünler, cut to size dediğimiz ölçüye göre kesimler ve farklı yüzey işlemleri ile tasarımcıların her türlü ihtiyacına cevap veriyoruz” diye konuştu.

Seçil Uğurlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Eğer mermerin bugüne kadar nerelerde kullanıldığına bakacak olursanız; saraylar, opera binaları, iş merkezleri gibi prestijli yerlerde kullanıldığını görürsünüz. Mermer kullanıldığı yere prestij katar. Bunun dışında yıllar boyu kalıcı olması da tercih nedenlerinden birini oluşturuyor. Son zamanlarda teknolojiyle birlikte sektörün kendini yenileyip, daha fazla ihtiyaca cevap vermesi de mermeri vazgeçilmez kılıyor.”

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/basaranlar-mermer-20-cesit-dogaltas-isliyor-_84912.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!