Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Başbakan, Temel Atmama İlkesini Gebze-İzmir Otoyolu için Bozacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, temel atmama ilkesini 11 milyar liraya mal olacak olan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu için bozacak. Erdoğan, önümüzdeki perşembe günü İstanbul'u İzmir'e bağlayacak otoyolun temel atma törenine katılacak.

Zaman Gazetesi
Başbakan, Temel Atmama İlkesini Gebze-İzmir Otoyolu için Bozacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, temel atmama ilkesini 11 milyar liraya mal olacak olan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu için bozacak. Erdoğan, önümüzdeki perşembe günü İstanbul'u İzmir'e bağlayacak otoyolun temel atma törenine katılacak. Başbakan olduğu günden beri temel atma törenlerine katılmayan Erdoğan, sadece açılış törenlerine katılıyordu.

İki ay önce ihalesi tamamlanan proje ile İzmir ile İstanbul arası karayolu ile ulaşımı 3,5 saate, Körfez geçişi ise 1 saatten 6 dakikaya inecek. Yap-işlet-devret yöntemiyle yapılacak proje Nurol, Özaltın, Makyol, Astaldi, Yüksel ve Göçay firmalarından oluşan bir konsorsiyumca gerçekleştirilecek. Farklı noktalardan başlanacak olan projenin 7 yılda bitirilmesi planlanıyor. Dünyanın ikinci büyük köprüsünün yer alacağı proje kapsamında 30 viyadük, 4 tünel, 230 adet köprü, 18 gişe alanı, 7 servis alanı bulunacak. Proje tamamlandığında yılda 1 milyar dolar yakıt tasarrufu sağlanacak. İstanbul'dan Bursa'ya 1 saatte, İzmir'e 3,5 saatte ve Eskişehir'e de 2 saatte gidilebilecek. MUSA TAŞPINAR ANKARA, CİHAN

http://www.yapi.com.tr/haberler/basbakan-temel-atmama-ilkesini-gebze-izmir-otoyolu-icin-bozacak_83446.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!