Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BASF Greenfest’te Gençlerle Buluştu

BASF, Sürdürülebilirlik Akademisi’nin gençlik programı olan ve Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen GreenFest Turkey’de üniversiteli gençlerle buluştu. Festival kapsamında 17 Mayıs’ta düzenlenen Sürdürülebilir Gelecek Konferansı’nda 'Kurum Stratejisi Olarak Sürdürülebilirlik' konulu bir konuşma yapan BASF Yapı Kimyasalları Pazarlama ve Satış

yapi.com.tr
BASF Greenfest’te Gençlerle Buluştu

BASF, Sürdürülebilirlik Akademisi’nin gençlik programı olan ve Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen GreenFest Turkey’de üniversiteli gençlerle buluştu. Festival kapsamında 17 Mayıs’ta düzenlenen Sürdürülebilir Gelecek Konferansı’nda 'Kurum Stratejisi Olarak Sürdürülebilirlik' konulu bir konuşma yapan BASF Yapı Kimyasalları Pazarlama ve Satış Direktörü Galip Sayıl, gençlere sürdürülebilirlik alanında lider firmalardan biri olan BASF’nin kurumsal stratejisiyle ilgili bilgi verdi.

Konuşmasında tüketicilerin artık çevre dostu ürünleri tercih ettiğine dikkat çeken Sayıl, “Buna bağlı olarak ‘sürdürülebilirlik’ konseptini iş ve yönetim süreçlerine adapte etmiş şirketler de giderek daha fazla bilinir ve tercih edilir oluyor. Tabii, öncü bir kimya devi ve işi sürdürülebilirlik üzerine odaklanmış bir şirket olarak BASF bu konuda birçok açıdan sorumluluk hissediyor ve rol model olmaya çalışıyor. BASF olarak biz sürdürülebilirlik konusundaki pozisyonumuzu dünya henüz bu konuya eğilmeye başlamadan çok daha önce aldık” şeklinde konuştu.
 Galip Sayıl, sözlerine şöyle devam etti:

“Pek çoğunuz aslında BASF’nin sürdürülebilirliğe katkıda bulunmak için geliştirdiği hammaddeler ile üretilen ürünleri biliyor ve/veya kullanıyorsunuz. Enerji verimliliğini artıran ve alternatif enerji kaynaklarının kullanımını destekleyen, hava, su ve genel olarak çevre kirliliğinin azaltılmasına yardımcı olan birçok ürünümüz var. Bu ürünlerin kullanımı sayesinde tek başına 2010 yılında 322 milyon ton daha az karbon emisyonu gerçekleşti. Ancak, BASF’nin çevreye katkısı sadece ürünleriyle sınırlı değil. Çevre ve verimlilikle ilgili birçok konuda derin bilgi birikimimiz ve özel ölçüm ve kontrol mekanizmalarımızla farklı sektörlerden firmalara danışmanlık hizmetleri de veriyoruz. “Success” başlığı altında verdiğimiz bu hizmetler, değerlendirmelerden uygulamaya her aşamada olabiliyor”.

Festival kapsamında ressam Serdar Akpınar, Kübra Şirinyurt ve öğrenciler 16 ve 17 Mayıs tarihlerinde BASF’nin standında su bazlı boyalar kullanarak çevre temalı resimler yaptı. BASF ürünü olan Xfast® pigmentleri ve bağlayıcı olarak Acronal®T 290 D stiren akrilik bazlı dispersiyon kullanılarak üretilen bu boyalar, su bazlı olmaları ve solvent içermemeleri sebebiyle tamamen çevre dostu boyalar olma özelliği taşıyor.
 
Üniversiteli gençlerin küresel ısınma, iklim değişikliği ve yeşil iş dünyası ile ilgili farkındalıklarını geliştirerek, dünyayı tehdit eden çevre sorunlarının çözümüne sürdürülebilir bir yaklaşımla çözümler üretip, hayata geçirilmesine katkıda bulunmayı hedefleyen GreenFest Sürdürülebilirlik Akademisi, Boğaziçi Üniversitesi Çevre, İşletme, Ekonomi ve Mühendislik Öğrenci Kulüpleri, BUYEM ve Boğaziçi Üniversitesi Sürdürülebilir Kalkınma ve Temiz Üretim Merkezi işbirliği ile gerçekleştiriliyor. Üç gün süren konferansda çevre konulu fotoğraf yarışması, bisiklet yarışması ve çeşitli çevre etkinlikleri düzenlendi.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/basf-greenfestte-genclerle-bulustu_87553.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!