Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BASF İlk Çeyrekte Hızlı Büyümesini Sürdürdü

BASF, 2011 yılının ilk çeyreğinde küresel olarak geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla satışlarını yüzde 25 arttırarak 19,4 milyar Avro ciro elde etti. BASF aynı dönemde Türkiye’deki satışlarını da yüzde 66 arttırarak Mart sonu itibarıyla yaklaşık 241 milyon Avroluk gelire ulaştı.

yapi.com.tr
BASF İlk Çeyrekte Hızlı Büyümesini Sürdürdü

BASF, 2011 yılının ilk çeyreğinde küresel olarak geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla satışlarını yüzde 25 arttırarak 19,4 milyar Avro ciro elde etti. BASF aynı dönemde Türkiye’deki satışlarını da yüzde 66 arttırarak Mart sonu itibarıyla yaklaşık 241 milyon Avroluk gelire ulaştı. 2010 yılının Aralık ayında gerçekleştirilen Cognis satınalmasının BASF’nin dünyadaki ve Türkiye’deki büyümesine önemli katkı sağladığını açıklayan BASF Türk CEO’su Dr. Jürgen Barwich, şöyle konuştu:

"BASF yılın ilk çeyreğinde tüm bölgelerde iki haneli oranlarda büyüme kaydetmeyi başardı. Biz de Türkiye’deki satışlarla bu büyümeye katkıda bulunduğumuz için çok mutluyuz. Türkiye’deki Cognis birimlerinin BASF’nin Türkiye’deki operasyonlarına entegrasyonuyla birlikte daha da güçlendik".  

Yılın ilk çeyreğinde hem kimyasal hem plastik bazlı ürünlerde, performans ürünlerinde ve fonksiyonel çözümler ile tarım ürünlerinde satışlarını arttırdıklarını bildiren Dr. Barwich, "Bunun temel nedenlerini, Türkiye’nin hızlı büyümesinin yanı sıra BASF’nin bu büyümeyi destekleyen inovatif ve kapsamlı bir ürün portföyüne sahip olması oluşturuyor. Hem 2011 yılı hem de daha sonraki yıllarla ilgili beklentilerimiz olumlu yönde" dedi.    

BASF küresel olarak 2011 yılı ilk çeyreğinde 2010 sonunda yakaladığı başarılı finansal performansı korudu. Bu dönemde operasyonel gelirlerini (EBITDA) yüzde 28 artırmayı başararak, ilk çeyrek itibariyle yıllık 3,4 milyar Avroya çıkardı.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/basf-ilk-ceyrekte-hizli-buyumesini-surdurdu_87326.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!