Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Başkan Topbaş'tan 'Kentsel Dönüşüm Yasası' Talebi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kamulaştırmaya karar verilen alanlarda zaman kaybetmeden çalışmaların yapılabilmesi için "Kentsel D

İBB
Başkan Topbaş'tan 'Kentsel Dönüşüm Yasası' Talebi

stanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kamulaştırmaya karar verilen alanlarda zaman kaybetmeden çalışmaların yapılabilmesi için "Kentsel Dönüşüm Yasası" istediklerini açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş, yeni İhale Kanunu'nun bir projeyi uygulamaya koyabilmek için istimlaklerin gerçekleştirilmesini önşart olarak ortaya koyduğunu vurgulayarak, bu nedenle istimlak yapılmadan başlayan işlerin tamamlanamadığını söyledi.

Dudullu Kavşağı'nın yüzde 80'inin bitmesine karşın burada bulunan 2 bina sahibinin yargıya başvurması nedeniyle istimlak yapılamadığını hatırlatan Başkan Topbaş, "Bu nedenle de kavşağı bitirip hizmete açamıyoruz" dedi.

Kentsel Dönüşüm Yasası'nı hükümete teklif olarak verdiklerini ifade eden Mimar Topbaş, diğer Büyükşehir Belediye Başkanlarının da buna katıldığını kaydetti. Büyükşehir Belediyesi'nin konsolide bütçesinin 8 milyar YTL olduğunu ve bunu harcarken İstanbullular'ın kendisine verdikleri güven ve yetki çerçevesinde harcamaya özen gösterdiğini dile getiren Topbaş; "İstanbul'un parasını harcarken bildiğim, güvendiğim kişilerle çalışmalıyım. Bir proje verirken, bunu başarılı yapacak bir atölyeye verebilmeliyim ve bunun hesabını da vermeliyim" şeklinde konuştu.

Alibeyköy'de dere yatağında olan binaların yıkılması için başlattıkları çalışmanın istimlak nedeniyle tamamlanamadığına dikkat çeken Başkan Kadir Topbaş, şöyle konuştu; "19 bina, yargı sürecinde olduğu için henüz yıkılamadı. Dere ıslahı da henüz ihale edilemedi. İstanbullular'ın bu yetkisini biraz daha farklı kullanma imkanımız olsa, bu süreci hızlandırma fırsatımız olurdu."

http://www.yapi.com.tr/haberler/baskan-topbastan-kentsel-donusum-yasasi-talebi_24070.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!