Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Anadolu OSB hayali 235 Milyon...

''Başkent'e Yapılacak Yeni Bir Çevre Yolu, Gereksiz Değil Büyük Bir İhtiyaçtır''

Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Abdullah Değer, Ankara'nın trafik yoğunluğu bakımından adeta İstanbul'la yarışır hale geldiğini, yeni bir çevre yolunun büyük bir ihtiyaç olduğunu bildirdi.

yapi.com.tr / AA
2 ''Başkent'e Yapılacak Yeni Bir Çevre Yolu, Gereksiz Değil Büyük Bir İhtiyaçtır''

Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Abdullah Değer, Ankara'nın trafik yoğunluğu bakımından adeta İstanbul'la yarışır hale geldiğini, yeni bir çevre yolunun büyük bir ihtiyaç olduğunu bildirdi.

Değer, yaptığı yazılı açıklamada, Ankara'nın mevcut çevre yolunun tamamına yakın bölümünün şehir içinde kaldığını, yeni bir çevre yolunun yapılmasının Başkent için kaçınılmaz olduğunu belirtti.

2023 yılında 100 yıllık bir ülkenin Başkenti için mükemmel bir ulaşım planına ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Değer, ''Çevre yolunun dışına taşan yerleşim yerleri büyük bir alanı kaplıyor. Turkuaz Konutlarının olduğu bölge, Eryaman, Sincan, Elvankent, Yenikent, Bağlum, Pursaklar, Saray, Karacaören, Gölbaşı, Kutludüğün, Kıbrıs Köyü, Yenihisar, Temelli, Esenboğa Havalimanı ve Çubuk'un bu bölgeden uzak kaldığını görmekteyiz'' görüşünü savundu.

ANGİAD'ın yeni dönem yönetiminin, lobi çalışması yürüteceği projeler içerisinde de yer alan ''3. Çevre Yolu Projesi''nin mutlaka Çubuk yakınında hayata geçirilmesi gerektiğine işaret eden Değer, şunları kaydetti:

''Çünkü Çubuk'ta Ankara'nın önemli bir hayvancılık merkezi bulunmakta. Daha da önemlisi dev sanayi bölgesi Malıköy'deki Başkent Organize Sanayi Bölgesi, Anadolu OSB, ASO 2. ve 3. Organize Sanayi Bölgeleri de yeni çevre yoluyla buluşturulmalı. Yeni çevre yoluna diğer çevre yolundan 10 yerden bağlantı yapılması Ankara'da ulaşıma rahat bir nefes aldıracaktır. Ankara, trafik yoğunluğu bakımından da adeta İstanbul'la yarışır hale gelmiştir. Başkent'e yapılacak yeni bir çevre yolu, gereksiz değil büyük ihtiyaçtır. Zaman içerisinde bu ihtiyaç daha fazla hissedilecektir. Yeni çevre yolunun hayata geçirilmesi birkaç yılı alacaktır. Bu nedenle ilgili kurumların şimdiden çalışmalara, planlama yapmaya başlaması gerekmektedir.''

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/baskente-yapilacak-yeni-bir-cevre-yolu-gereksiz-degil-buyuk-bir-ihtiyactir_90727.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • Ankara'daki trafik yoğunluğunun İstanbul ile yarışır hale gelmesinin ana nedeni son yıllarda uygulanan iyi planlanmayan trafik düzenlemeleri ve toplu taşımı geliştirmek yerine, çözümü adım başı köprülü kavşakta aramaktan kaynaklanıyor. Özellikle kentin merkezi noktalarına artık belirli saatlerde girmek-çıkmak imkansız hale gelmişken, sorunu çevre yoluyla ilişkilendirmek doğru değildir. Ayrıca kentin 2-3 ana aksı üzerine hababam AVM dikmek de elbette sırf trafik değil tüm altyapı kullanımlarıyla ilgili büyük bir kriz yaratmaktadır. Burada tartışılması gereken çevre yolu değil, doğru düzgün, araştırma ve bilimsel verilere dayanan trafik planlaması yapılması ve somut çözüm önerilerinin buradan çıkmasıdır. Genç işadamlarımız neden bu aşamaları atlayıp direkt çevre yolunun peşine düşmüştür acaba? YANITLA

    Ali Can

    Sevgili Kutay Karabağ, Google Map ya da Earth ile bakarsanız Avrupa şehirleri ile Ankara 'nın İstanbul'un farkını daha iyi anlarsınız. Bizim ülkemizde bütün sokaklar tek bir caddeye çıkar. Koskoca İstanbul ve Ankaraya bak haritadan ,sadece sarı renkli bir kaç cadde görürsünüz. Orta halli bir avrupa şehrine bak bir çok cadde vardır. Yani olay sadece avm alt geçit değildir. İki büyük şehirde yaşayan insanlar sabah ve akşam kullanabilecekleri yol sayısı sadece ve sadece iki adettir üçüncüsü yok. O yüzden cadde sayısının artması gerekiyor. AVMlere yer değiştirerek sorunu çözemezsin.

2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!