Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bataklık Arazi Toplu Konut Alanı Oldu

Toplu Konut İdaresi’nin Muğla-Fethiye’deki bataklık araziyi toplu konut bölgesi olarak seçmesi tartışma konusu oldu. Fethiyeli mimarlar TOKİ

NTV-MSNBCb>Toplu Konut İdaresi’nin Muğla-Fethiye’deki bataklık araziyi toplu konut bölgesi olarak seçmesi tartışma konusu oldu.

Fethiyeli mimarlar TOKİ’nin belirlediği alanın kesinlikle yapılaşmaya uygun olmadığını belirtiyor. Fethiye Belediyesi de, kararın iptali için mahkemeye başvurmaya hazırlanıyor.

Fethiye Akarca Mahallesi’nde deniz kenarında bulunan 382 dönümlük bataklık araziyle ilgili tartışmalar yoğunlaştı.
Daha önce marina yapılması kararlaştırılan, ancak yapımcı firma tarafından maliyet riski nedeniyle vazgeçilen projeden sonra arazi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’ne devredildi.
Toplu Konut İdaresi de arazinin 147 dönümlük kısmına 600 konut yapımı için çalışma başlattı. Ancak yapılan zemin etüt çalışmalarında denize sıfır arazi tabanının bataklık oluşu nedeniyle yapılaşmaya elverişli olmadığı ortaya çıktı. Ayrıca arazinin imar planında da rekreasyon alanı olarak belirlendiği anlaşıldı.

Mimarlar Odası Fethiye Temsilciliği Başkanı Cahit Engin, arazinin “sulak alan projesi” içinde kaldığını, buranın kesinlikle toplu konut alanı olarak kullanılmaması gerektiğini söyledi.
Engin, “En kısa zamanda yönetim kurulumuz toplanarak konuyu görüşecek. Biz bu bataklık üzerine toplu konut yapılmasına karşıyız. Bu konuda bir rapor hazırlayacağız. Burası Şad Burnu sulak alanı projesi sınırında bulunuyor. Toplu konut için uygun bir yer değil” dedi.
Araziye toplu konut yapımına Fethiye Belediyesi de karşı çıkıyor. Alanın toplu konuta uygun olmadığını savunan belediye, Muğla İdare Mahkemesi’ne başvurma kararı aldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bataklik-arazi-toplu-konut-alani-oldu_21385.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!