Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

baulogis ve Nemetschek'ten Güç Ortaklığı

İnşaat ve emlak sektörü için Internet tabanlı yazılımlar geliştiren Alman baulogis GmbH” ile mimari, mühendislik ve yapı sektörlerinde hizmet veren bilişim devi Nemetschek, ortak olduklarını ilan ettiler.

yapi.com.trimg src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\sektorel\51433.jpg" hspace=5 vspace=5>


Nemetschek ve baulogis GmbH uzun vadeli bir anlaşmayla, yapı sektöründe ortak çözümler geliştirmek üzere işbirliği yaptı. Uluslararası stratejik işbirliğinin parçası olarak, , Nemetschek tarafından geliştiren software uygulamaları “baulogis’ think project!” adındaki enformasyon platformuyla bağlantılandırılacak.
Şirketler, ürün geliştirme alanının dışında da uluslararası pazarlama ve satış faaliyetlerinde de işbirliği yapacaklar. İlk adım Belçika, Luxemburg ve Almanya pazarlarının hedef alındığı Online Projects ortak girişimi. Bu ortak girişim projesi, inşaat mühendisliği hakkında çözümler üreten Belçikalı software şirketi SCIA’in bir parçası olacak.

Sınırlar ötesi işbirliği

Nemetschek ve baulogis arasındaki bu ortaklık, inşaat projelerinin sınırlar ötesinde bir organizasyon planıyla gerçekleşmesini sağlayacak: planlama sorumluları, müşteriler, genel ortaklar ve yatırımcılar kurulacak ağ sayesinde dünyanın her yerinde yapıların gelişimi hakkındaki, planlama evresinden pazarlamaya kadar son bilgilere ulaşabilecek. Ortak veritabanı, projenin tüm katılımcıları arasındaki iletişimi güçlendirirken, yapı bilgilerine kolay erişimi sağlayarak emlak piyasasına da ivme kazandıracak.

Nemetschek Yönetim Kurulu’ndan Satış ve Pazarlama Sorumlusu Michael Westfahl, ortaklığın önemine dikkat çekerek şu yorumda bulundu: “Baulogis ile, müşterilerimize ve onların proje ortaklarına güçlülüğü denenerek tespit edilmiş önerilerde bulunacağız.“ Baulogis’in Genel Müdürü Thomas Bachmaier ise bu ortaklığı Online Project’in emlak sektörününün bütününde yayılması için önemli bir avantaj olarak değerlendirdi.


baulogis
2000 yılında Münih’te kurulan “ baulogis GmbH”, inşaat ve emlak sektörü için Internet tabanlı yazılımlar geliştiren uluslararası bir şirket. Firmanın “ think project!” yazılımıyla Internet üzerinden proje yönetimi ve veri akışı sağlanıyor. Bugün dünyada 1000 projede uygulanan yazılımı, 20 ülkede 50 bin kişi tarafından kullanılıyor.


Nemetschek

Nemetschek Group, mimari, mühendislik ve yapı sektörlerine hizmet veren bir bilişim firması. Yapıların her aşamasında geliştirilmiş entegre çözümler sunan şirket tasarımdan inşaata hizmet veriyor. Firmanın ürünleri 142 ülkede 270 bin kişi tarafından, 16 yabancı dilde kullanılıyor. 1963 yılında Prof. Nemetschek tarafından kurulan şirketin 2005 yılındaki satış cirosu 99 milyon euro.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baulogis-ve-nemetschekten-guc-ortakligi_51433.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!