Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bayraklı'ya Turist Yağacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karşıyaka Belediyesi İzmir'in en eski yerleşim birimi olan Bayraklı'yı turizm merkezi haline getirmek için harekete

Yeni Asır
Bayraklı'ya Turist Yağacak

b>İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karşıyaka Belediyesi İzmir'in en eski yerleşim birimi olan Bayraklı'yı turizm merkezi haline getirmek için harekete geçti.

İki belediyenin ortak yürüttüğü çalışmayla Bayraklı'da 15 bin metrekarelik alan turistik mekan haline getirilecek. 1990 yılında kentsel SİT ilan edilen bölgede yürütülecek çalışmalar kapsamında içlerinde bir cami ve kilisenin de bulunduğu 23 tescilli yapı turizmin hizmetine girecek. İzmir'e gelen turistler Kadifekale, Agora ve Tepekule gibi ören yerlerinin yanı sıra Bayraklı'daki turistik bölgeyi de gezecek.

Öğrenci desteği
Büyükşehir Belediyesi Tarihsel Çevre Koruma Müdürü Önder Batkan, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü öğrencilerinden oluşan bir grubun tescilli yapıların cephelerinin baktığı sokaklar için sokak silüetlerini hazırladıklarını söyledi. Karşıyaka Belediye Meclisi'nin hazırlanan koruma planlarını kabul etmesinin ardından Koruma Kurulu'nun onayına sunulacağını hatırlatan Batkan, bölgeyi yerli ve yabancı turistlerin beğenisine açacaklarını belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bayrakliya-turist-yagacak_15210.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!