Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bayraktar Grup, VIA Hotel için Intercontinental Hotels Group ile İşbirliğine Gitti

Bayraktar Grup, VIA Hotel için Intercontinental Hotels Group ile işbirliğine gitti. VIA Hotel bundan böyle Crowne Plaza Istanbul Asia adıyla misafirlerini ağırlayacak. Basın toplantısında konuşan The World of VIA/PORT Genel Koordinatörü Tayfun Döşkaya, son 4 aydır farklı otel zincirleriyle görüşme halinde olduklarını, sonuç aşamasında ise IHG ile

yapi.com.tr / AA
Bayraktar Grup, VIA Hotel için Intercontinental Hotels Group ile İşbirliğine Gitti

Bayraktar Grup, VIA Hotel için Intercontinental Hotels Group ile işbirliğine gitti. VIA Hotel bundan böyle Crowne Plaza Istanbul Asia adıyla misafirlerini ağırlayacak. Basın toplantısında konuşan The World of VIA/PORT Genel Koordinatörü Tayfun Döşkaya, son 4 aydır farklı otel zincirleriyle görüşme halinde olduklarını, sonuç aşamasında ise IHG ile ortak noktada buluştuklarını belirtti.

VIA Hotel'in genel dokusu ve özellikleri itibarı ile IHG'nin en çok Crowne Plaza markasıyla uyuştuğunu söyleyen Döşkaya, Crowne Plaza'nın bugün 60'dan fazla ülkede 388 otel ile faaliyet gösterdiğini ve grubun en dinamik halkası olduğunu kaydetti.

IHG ile yaptıkları isim hakkı anlaşmasıyla birlikte Crowne Plaza Istanbul Asia markasını aldıklarını ve bu sayede IHG'nin merkezi rezervasyon ağından faydalanacaklarını anlatan Döşkaya, ''IHG'nin rezervasyon ağında yer alarak dünyada 100'den fazla ülkede bulunan 4400 otel içerisinde görüneceğiz. Destinasyon bilinirliğimizin artmasını sağlayacağız. Crowne Plaza Istanbul Asia markası ile birlikte yıllık ortalama oda fiyatımız yüzde 18 oranında artış gösterecektir. Doluluk oranımızın yüzde 5 civarında yükseleceğini, yıllık toplam ciromuzun ise yüzde 30 oranında artacağını öngörüyoruz'' dedi.

The World of VIA/PORT projesinin yatırımcısı Coşkun Bayraktar ise Crowne Plaza markasının VIA/PORT kompleksine artı değer katacağının altını çizdi. Bugüne kadar projenin tamamına 220 milyon avroluk yatırım yaptıklarını ve bunun yaklaşık 100 milyon avrosunu otelin aldığını belirterek, ''Intercontinental Grubu ve Crowne Plaza markası ile güçlü bir sinerji yakalayacağımızı düşünüyoruz'' dedi.

IHG Başkan Yardımcısı Peter Vermeer ise Türkiye'de şu anda İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya'da olmak üzere 4 tane Crowne Plaza bulunduğunu, Crowne Plaza İstanbul Asia dışında İstanbul'da 2, Bursa'da 1 Crowne Plaza'nın daha açılacağını anlattı.

2011 yılında Türkiye'de Holiday Inn Express markasının lansmanını yapacaklarını belirten Vermeer, şunları kaydetti:

''80 milyar dolarlık döviz rezervi ve 2012 yılı için tahmin edilen yüzde 7'lik büyüme payı ile Türkiye ekonomisinin Asya ülkeleri ile başa baş duruma gelmiş olması bu yatırımları mümkün kılıyor. Mükemmel bir girişimcilik ruhuna ve dinamizme sahip bir ülke olmanızdan dolayı sizi kutlamak isterim. Türkiye'deki girişimcilik ruhunu, yapıcı ve olumlu yaklaşımı, dinamizmi Avrupa’da göremiyorum. Türkiye’deki büyüme oranları Avrupa ülkelerini şaşırtacak. Türkiye'ye ve olağanüstü büyümesine güveniyoruz.''

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/bayraktar-grup-via-hotel-icin-intercontinental-hotels-group-ile-isbirligine-gitti_86036.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!