Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bebek Türkan Sabancı Parkı Açıldı

Türkan Sabancı'nın yaptığı bağışla Sabancı Vakfı tarafından yenilenen Türkan Sabancı Bebek Parkı, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş ve Sabancı ailesinin katıldığı törenle açıldı.

Zaman Gazetesi
2 Bebek Türkan Sabancı Parkı Açıldı

ürkan Sabancı'nın yaptığı bağışla Sabancı Vakfı tarafından yenilenen Türkan Sabancı Bebek Parkı, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş ve Sabancı ailesinin katıldığı törenle açıldı.

Açılış töreninde konuşan Topbaş, çevrenin insan davranışlarına yüzde 80 etkisi bulunduğunun tespit edildiğini, bu nedenle göreve geldikleri günden bu yana İstanbul'a 16 milyon metrekare yeni yeşil alan kazandırdıklarını söyledi. Merhum işadamı Sakıp Sabancı'nın eşi Türkan Sabancı'nın park yapmak için kendilerinden yer istediğini ve en uygun yer olarak da mevcut Bebek Parkı'nı önerdiklerini belirten Topbaş, "Güzel bir park ortaya çıktı, İstanbullular ve Bebeklilerin hizmetine girdi" dedi. Yenilenen ve Türkan Sabancı Bebek Parkı olarak adlandırılan park, Sabancı ailesi fertleri, Kadir Topbaş ve diğer misafirlerin katılımıyla hizmete açıldı. Sabancı Vakfı, 1,5 milyon Euro'ya yenilenen Bebek Parkı'nın bakımı için İBB'ye aylık 15 bin YTL bağış yapacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bebek-turkan-sabanci-parki-acildi_64128.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • Öncelikle Bebek parkı için gösterilen ilgiye ve "yapımı" için harcanan çabaya teşekkür etme sorumluluğunu taşıyoruz. Bebek parkı yakın tarihlerde hakikaten çok evreler yaşamıştır-içki kasalarının depolandığı, adeta önünün deniz olduğunun bile farkında olmadığımız zamanlar dahil! Ancak sayın Sabancının bir park yapma isteği ile başvurduğu İBB kendisine hakikaten park yapılabilecek bir boş alan gösterebilirdi kanımca. İstanbul'da buna ihtiyacı olan çok yer var. Bebek parkımız zaten vardı, parkların da her daim bakıma ihtiyacı vardır. Ancak bugün Bebek parkı yeni bir park yapılıyormuşcasına, Sabancı hanımefendiyi temsilen çok da çirkin bir taş anıtla taçlandırılarak, onun isminin altında ezilmiştir. (Daha, zarif ve küçük bir plaketle kendisine teşekkür edilemez miydi acaba?) Parkın tasarımını da bir zevk veya zevksizlik tartışması haline getirmek istemiyorum, ama tartışılabileceğini de düşünüyorum. Ayrıca parka yapılan süslemelerin dışında hala parkın kullanımı ile ilgili sorunların devam ettiğini düşünüyorum. Genelde yapıcı olmaya çalışırken olanı bozmak, lüzumsuz işler yapmak gibi alışkanlığımızın burada da kendini gösterdiğini düşünüyorum. İstanbul'u daha yeşil görmek en büyük arzumuz ama bunu yeşil olanın üzerinden sürdürmek yerine hakikaten yeşil ve yeşili olmayandan yana ele alarak yapmak yerinde olur diye düşünüyorum. Saygılarımla, Nerkis Kural YANITLA
  • Bu gibi haberlerde, emek ve sanata saygıdan dolayı parkın projesini yapan kişinin adının verilmesi de bence mutlaka gereklidir. YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!