Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Belediye Çalışanları Kendi Belediye Binasını Kendileri Yapıyor

Muş Merkez’e bağlı Kızılağaç Belde Belediyesi’nin hizmet binasının yapımı için işçi ve memurlar birlikte çalışıyor.

Zaman
Belediye Çalışanları Kendi Belediye Binasını Kendileri Yapıyor

uş Merkez’e bağlı Kızılağaç Belde Belediyesi’nin hizmet binasının yapımı için işçi ve memurlar birlikte çalışıyor.

Belediyenin işçi ve usta parası olmaması nedeniyle 18 çalışan kendi binalarının yapımında kendileri ter döküyor.

1999 yılında kurulan Kızılağaç Belde Belediyesi o günden beri beldede çeşitli dükkanlarda hizmet veriyor. Belediyenin müstakil bir binasının olması için çalışmalar yoğunlaşırken, belediye çalışanları hizmet binalarına kavuşmak için mesai saatleri dışında memuru ve işçisiyle beraber amelelik yaparak binayı yapıyor.

Belediye binasının temel atma törenine Vali İbrahim Özçimen, AK Parti milletvekili Sabahattin Yıldız, daire amirleri, Belediye Başkanı Süleyman Gürtürk, belediye çalışanları ve belde halkı katıldı. Temel atma töreninde Vali İbrahim Özçimen, belediye çalışanlarını özverili çalışmalarından dolayı kutladı.

Belediye Başkanı Süleyman Gürtürk ise, belediyenin 1999 yılında kurulduğunu ifade ederek, o günden itibaren hizmet binası olmadığından beldedeki çeşitli dükkan ve işyerlerinde hizmet verdiklerini söyledi. Belediyede çalışan işçi ve memurlar, maddi imkânımız olmadığı için inşaatta bizzat çalışacaklarını söylediler. Başkan Gürtürk, “İşçi ve memurlardan oluşan 18 kişilik personelle hizmet binasının yapımına başladık. 47 milyar liralık malzeme alınarak mesai saatleri dışında hizmet binasını yapıyoruz. Belediye çalışanlarımızın bu özverili çalışmalarını takdirle karşılıyorum.” dedi.

Belediye çalışanları ise, rahat bir ortamda iş yapmak için hizmet binasının yapımında çalıştıklarını söylediler. İtfaiyeci Mahmut Özkan isimli belediye çalışanı, demir ve kalıp işlerinde çalıştığını, hizmet binasının yapımında kendisinin de katkısı olacağı için mutlu olduğunu söyledi. Belediyede muhasebe memuru olarak çalışan Abdurrahman Koç da, beton işlerini bildiğini, belediye çalışanlarının katkıları olmasaydı binanın yapılamayacağını ve 10 işçi 8 memurla hizmet binasını tamamlayacaklarını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/belediye-calisanlari-kendi-belediye-binasini-kendileri-yapiyor_28881.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!