Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Elektrik Mühendisleri Odası...

Belediye ve Telekom Binalara Makyaj Yapıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Çevre Konseyi ile alınan kararlar doğrultusunda Türk Telekom Antalya İl Müdürlüğü, çevre düzenlemesi ve arızaların

Zamanb>Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Çevre Konseyi ile alınan kararlar doğrultusunda Türk Telekom Antalya İl Müdürlüğü, çevre düzenlemesi ve arızaların giderilmesinin hızlanması için binalara makyaj çalışması başlattı.

Bina telefon tesisatlarında oluşan arızaların en düşük seviyeye indirilmesi ve karışık kablolar sonrası oluşan görüntü kirliliğinin önlenmesi için Antalya Türk Telekom harekete geçti. Bina içi telefon tesisatlarının (ankastre) standartlara uygun olarak tek tip hale getirilmesi ve eski binalara ankastre tesisatı yapılması amacıyla çalışma başlatan Türk Telekom yetkilileri, tesisatçı elektronikçilerle biraraya geldi. Yapılardaki telefon tesisatlarının standartlara uygun olması, işletme olarak ileriye yönelik arızalarla karşılaşmamak için otokontrol olarak öncülük yaptıklarını belirten Türk Telekom Erişim Şebekeleri Müdürü Hüseyin Tülebağ, Antalya’da üç ve daha fazla katlı binalarda bu tesisatı istediklerini söyledi. Harici kutu tesisatı kullanan eski yapım binalarda iki türlü uygulama yapılacağını ifade eden Tülebağ, “Sıva üstü ve bina görünümünü bozmayan sıva altı kutuların konulması ile yapılacak olan tesisatlarda, her kata ek dağıtım buvatları konulacak. Ayrıca her dairenin telefon hatları ayrı telle yapılacağından ankastre bulunan binalarda hem tesisat arızaları en aza indirilecek hem de bina dışında kötü görünüm oluşturan teller ortadan kalkacak.” dedi.

Bina sahipleri ve yöneticilerle anlaşılarak yapılacak ankastre tesisatı ile hava şartlarından dolayı oluşan tellerdeki oksitlenme, yırtılma, kırılma gibi durumların olmayacağı da açıklandı. Ayrıca uygulamayla Antalya Elektrik Mühendisleri Odası, Elektrik Teknikerleri Odası ve ATSO işbirliği ile 300 civarında kişinin meşgul olduğu da edinilen bilgiler arasında yer aldı. İki yıldır devam edilen uygulamanın yavaş ilerlemesini bazı dairelerin boş kalmasına bağlayan Tülebağ, üç ve daha çok katlı binalardaki tesisatları yapan firmaların, işlerini bitirdikten sonra müdürlüklere dilekçe ile başvuracaklarını, müdürlük tarafından yapılacak kontroller sonucu onay verileceğini sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/belediye-ve-telekom-binalara-makyaj-yapiyor_3054.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!