Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Belediyelerin Kaçak Yapı Savaşı

Erzurum’daki kaçak yapılar Büyükşehir Belediyesi ile İlçe Belediyesi’ni karşı karşıya getirdi. Yakutiye Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi’ni

NTV-MSNBCb>Erzurum’daki kaçak yapılar Büyükşehir Belediyesi ile İlçe Belediyesi’ni karşı karşıya getirdi.

Yakutiye Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi’nin yıkım emri verdiği kaçak yapılar hakkında işlem yapmayınca ortalık karıştı. Üstelik kaçak yapılar arasında Yakutiye Belediye Başkanı’nın inşaatı da var.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi kentteki çarpık yapılaşmayı önlemek için harekete geçti. Kaçak yapıların yıkılması için dava açılırken mahkeme 20 inşaatın da yıkılmasına karar verdi. Yakutiye Belediyesi sınırları içindeki inşaatların yıkılması için de yöneticilere bilgi verildi.
Ancak Yakutiye Belediyesi kaçak yapıların yıkım kararına uymadı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mahmut Uykusuz’a göre ise kararın uygulanmamasının önemli bir nedeni var:
“Kaçak inşaat yapmak, kaçak kat atmak ahlaksızlıktır, haksız kazanç elde etmektir. Yakutiye Belediye Başkanı Ebubekir Üstün Gülakar’ın da yaptırdığı inşaatın kaçak katı bulunmakta. Ben daha ne söyleyeyim. Yıkım kararı çıkan inşaatları Yakutiye belediyesi yıktırmıyor.”

‘KAÇAK KAT YOK’
Kaçak inşaat yapmakla suçlanan Yakutiye Belediye Başkanı Ebubekir Üstün Gülakar ise iddiaları reddetti.
Gülakar, “Benim yaptırdığım binada kaçak kat bulunmamakta. Yalnızca imarda bir kat görünen binanın altındaki dükkânlar, deprem tedbirleri için 50 cm’lik bir pay bırakılmıştır. Bu neden ile dükkânlar iki kat gibi gözüküyor, aslında asma kattır” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/belediyelerin-kacak-yapi-savasi_5464.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!