Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bergama'ya Dev Yatırım

Bergama-Dikili arasında 40 milyon dolarlık yatırımla 420 dönüm arazide modern seralar kuruldu, jeotermal otel inşaasının hazırlıklarına başlandı. B

Akşamergama-Dikili arasında 40 milyon dolarlık yatırımla 420 dönüm arazide modern seralar kuruldu, jeotermal otel inşaasının hazırlıklarına başlandı.

Bayburt İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Şentürk, Bergama'ya yaptıkları yatırımının Türkiye'ye örnek olacağını bildirdi.

Bergama'nın seracılık açısından Türkiye'nin en elverişli yörelerinden biri olduğunu ifade eden Hasan Şentürk, tamamlanmak üzere olan seraların Avrupa'nın en büyük ve modern seraları arasında yer alacağını vurguladı. Hasan Şentürk, şunları kaydetti:

'Toplam 420 dönümlük bir arazi üzerine kurmayı planladığımız seranın, bu yıl 120 dönümlük bölümünü üretime alacağız. 4 yıl içinde ise arazinin tümünde tarımsal üretime geçmiş olacağız. Projemize göre, kurup üretime aldığımız her sera, bir sonraki yıl oluşturacağımız 120 dönümlük yeni seranın da finansmanını sağlamış olacak. Proje, kendi kendini finanse edecek.'

Örnek proje

Serada yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceğini belirten Hasan Şentürk, gerçekleştirecekleri yatırım ile örnek olacaklarını ve bölgenin ekonomik kurtuşuluşuna giden bir kapı açacaklarını anlattı. Şentürk, 'Bölgede faaliyet gösteren veya yeni kurulacak küçük aile işletmelerini de jeotermal enerjiden yararlandıracağız' dedi.

Toplam proje yatırımlarının 40 milyon dolar olduğunu bildiren Şentürk, üretime geçecek ilk seradan 2003 yılında 5 milyon dolar gelir elde etmeyi planladıklarını kaydetti.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/bergamaya-dev-yatirim_1678.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!