Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bergama’ya İlk Kazma Vuruldu

İzmir’in planlı sanayileşme kuşağı kapsamında yer alan Bergama Organize Sanayi Bölgesi’ne (BOSBİ) yatırımlar başladı. Kozak’ta üretilip Dikili limanından Avrupa’ya ihraç edilen granit, artık CM’nin BOSBİ’de kurduğu tesiste işlenerek sevkedilecek.

Hürriyet EGE
Bergama’ya İlk Kazma Vuruldu

STRONG>İzmir’in planlı sanayileşme kuşağı kapsamında yer alan Bergama Organize Sanayi Bölgesi’ne (BOSBİ) yatırımlar başladı. Kozak’ta üretilip Dikili limanından Avrupa’ya ihraç edilen granit, artık CM’nin BOSBİ’de kurduğu tesiste işlenerek sevkedilecek.

Limana yarım saat

CM Granit Yönetim Kurulu Başkanı Vahdettin Ülker,  “İhracata yönelik firmalar için BOSBİ ideal konumda. Dikili limanına ve yapımı gündemde olan Çandarlı konteyner limanına yarım saatlik mesafede” dedi.

CM Granit olarak 800 metrekaresi kapalı 5 bin metrekarelik yatırımlarının diğer granit firmalarına da örnek olmasını isteyen Ülker, şöyle dedi;

Fazla gelir getirir

“Granit işlenip kesimi yapıldıktan sonra yarı mamul olarak ihraç edilirse daha fazla gelir getiriyor. Burada graniti kesip işleyen firma çoğalırsa bir pazar gücü oluşur ve yarı mamul halinde ihraç edilen granit bölge ekonomisine çok daha fazla gelir getirir.”

Yolumuz çok açık

BOSBİ’de ilk yatırımdan büyük keyif aldıklarını söyleyen Bergama Ticaret Odası Başkanı Melih Kahraman, Bergama’nın önümüzdeki yıllarda sanayinin yükselen yeni değeri olacağına inandıklarını belirtti. Kahraman, “İlçemiz bir liman, ihracat şehri olacak. Dikili limanı dışında yapılacak ve üç yıl sonra ilk geminin yanaşacağı Kuzey Ege Konteynır limanı yıllık 4 milyon ton yükleme kapasitesi ile tüm ülkemizin bir ihracat üssü olacak konumda. Bu limana sadece 40 km mesafede olan BOSBİ ise bir lojistik merkezi olacak” dedi.

Devamı gelecek

İlk etapta 700 bin Euro’ya malolan tesisle yılda 3 milyon liralık katma değer yaratmayı hedeflediklerini söyleyen Ülker, granitin renklendirilip çeşitlendirildiği bu yatırımı ileride daha da geliştirmek istediklerini söyledi. Ülker, yatırım konusunda başta Bergama Ticaret Odası olmak üzere bölge halkından büyük destek gördüklerini kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bergamaya-ilk-kazma-vuruldu_75930.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!