Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Berlusconi Fulya'dan Ev Alır mı?

Aşçıoğlu "Türkiye'nin Donald Trump'ı (Ünlülere konut satan ABD'nin gayrimenkul kralı) olacağım" sözleriyle hedefini ortaya koyuyor. Bu iddianın altını da doldurmaya çalışıyor. Aşçıoğlu ABD'nin eski başkanlarından Clinton'a da bu binadan yer satmak için başvurmuş ancak ret cevabı almış. Eski İtalya Başbakanı Berlusconi'den ise yanıt bekliyor.

Milliyet Gazetesi/Serpil YILMAZski başbakanlardan Mesut Yılmaz ve Tansu Çiller'in yanı sıra iş dünyasından Mehmet Kutman, Ayten Boyner, Atilla Donat, Bekir Okan ve Sabancı ailesinden bir kişinin, spor dünyasından Şenol Güneş gibi ünlülerin komşu olacakları Selenium Twins'in tam karşısındaki, Aşçıoğlu Plaza'nın camının önünden dışarıya bakıyoruz.

Biçimli - biçimsiz 30-40 yıllık apartmanların arasında yükselen iki bina gözümüze çarpıyor. Birisi Selenium Plaza, öbürü Polat Residence; Selenium Twins'in ise temeli yükseliyor...

Geçen yıl Beşiktaş Kulübü Süleyman Seba Fulya tesisleri ihalesini Ülker, Çukurova gibi gruplarla çekişerek alan ve buraya Selenium Twins projesini inşa eden Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, "Bu apartmanlar yıkılacak, yerine çağdaş bir kentte yaşamanın konforunu verecek rezidans'lar yapılacak" diyor.

Peki trafik? Aşçıoğlu, "Fulya'daki yol 8 şeride çıkacak. Yeşilköy - Sarıyer metrosu buradan geçecek" yanıtını veriyor.

Aşçıoğlu "Türkiye'nin Donald Trump'ı (Ünlülere konut satan ABD'nin gayrimenkul kralı) olacağım" sözleriyle hedefini ortaya koyuyor. Bu iddianın altını da doldurmaya çalışıyor. Aşçıoğlu ABD'nin eski başkanlarından Clinton'a da bu binadan yer satmak için başvurmuş ancak ret cevabı almış. Eski İtalya Başbakanı Berlusconi'den ise yanıt bekliyor.

Aşçıoğlu, 1960'lı yıllarda İstanbul'da müteahhitliğe başlayan bir babanın oğlu... Lise yıllarında inşaatlardaki çivileri düzelterek, Mercedes marka otomobilinin benzinini alan Aşçıoğlu, "İstanbullular henüz gayrimenkul yatırımının ne kadar cazip olduğunun farkında değil. İstanbul dünyanın önemli metropollerinden birisi ve hâlâ çok ucuz. O nedenle Amerikalı, Kanadalı, İngiliz, Hollandalı yatırımcılar bizden konut satın alıyorlar. Satışlarımızın yüzde 20'si yabancılara oluyor" diyor.

Döküm yeri ihtiyacı
TOKİ ile birlikte Etiler'de Selenium City projesine, ayrıca Esentepe'de Selenium Panorama projelerine başlayan Aşçıoğlu'nun gözdesi Fulya'daki iki rezidans... "Fulya benim prestij projem, kâr amacım ikinci planda kaldı" açıklamasını yapan Aşçıoğlu, 90 milyon dolar maliyeti olan projenin, satış değerinin 300 milyon dolar olduğunu vurguluyor. Metrekare fiyatı 6 bin dolara kadar çıkan 224 dairenin yer aldığı 30 katlı iki rezidans'ın yanı sıra, kompleks içinde yer alacak olan Acıbadem Hastanesi ve Real Market, BJK'nin kiracısı oldu.

20 bin metrekare oturumu olan inşaat alanına medical center, restoran bölümü ve çarşının da ekleneceğini belirten Aşçıoğlu "BJK'nin yıllık kira geliri 30 milyon dolar olur" tahminini dile getiriyor.

Aşçıoğlu ile yalnızca İstanbul'da değil, Türkiye'nin büyük şehirlerinde giderek artan gayrimenkul yatırımlarını konuşuyoruz. Nitelikli binaların artması ile ortaya çıkan işgücü talebine değiniyor. Demircilerin Kırşehir'den, kalıpçıların Samsun ve Ordu'dan, sıvacıların ise Van ve Kars'tan tercih edildiğini belirtiyor.

İnşaat sektöründe ortaya çıkan canlanmanın yeni bir kayıt dışı alan doğurduğunu söyleyen Aşçıoğlu, "2 yılda bir kamyon molozun döküm bedeli 15 milyon liradan 150 milyon liraya çıktı. Belediyenin yeni döküm yeri alanları açması gerekiyor. Kamyoncular inşaatçılardan bedelini almalarına karşılık, molozları döküm yerlerine değil de şehrin boş buldukları alanlarına döküyorlar" bilgisini veriyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/berlusconi-fulyadan-ev-alir-mi_49674.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!