Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Biga’ya onarım tersanesi kuruluyor

Türkiye’nin en büyük gemi bakım ve onarım tersanesinin Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Kemer köyünde kurulacağı bildirildi. Gördenbi A.Ş. tarafından

NTV-MSNBC
3


ürkiye’nin en büyük gemi bakım ve onarım tersanesinin Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Kemer köyünde kurulacağı bildirildi. Gördenbi A.Ş. tarafından kurulması planlanan ve 38 milyon dolarlık yatırım öngörülen tersanede, yılda 10.000 - 35.000 DWT’luk, 255 geminin bakım ve onarımının yapılacağı bildirildi.

Gördenbi A.Ş. Genel Müdürü Altuy Yurdokuloğlu, tersanenin, 3 adet kuru havuz, bir donanım kanalı, mendirek, liman ve platform üzerinde kurulacak fabrikalardan oluşacağını söyledi.
Kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük gemi bakım ve onarım tersanesi olacağını belirten Yurdakuloğlu, “bu tersane işletmeye açıldığında, yurt dışında bakım ve onarımları yaptırılan gemilerimizin ihtiyaçları karşılanacağından, milyonlarca dolar dövizin ülkemizde kalması sağlanırken, yabancı gemilere de hizmet verilerek döviz girdisi sağlanmış olacaktır” dedi.
Yurdokuloğlu, Denizcilik Müsteşarlığı’nın teşvik belgesine bağlanmasını uygun gördüğü ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Teşvik Uygulama Genel Müdürlüğü tarafından teşvik belgesine bağlanan tersane faaliyete geçtiğinde, 250-300 kişiye istihdam imkanı sağlanacağını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bigaya-onarim-tersanesi-kuruluyor_733.html

Read Comment Section
3 Yorum Yorum Yaz
  • Bir Türk vatandaşı olarak sizinle gurur duyuyoruz. YANITLA
  • Bu çalışma ülkemiz için çok yararlı olacak, hepinize tüm Türkiye adına teşekkür ederim.. YANITLA
  • Çok bilgilendiğim bir konferans oldu. Konuşmacı kalitesi ve ortam çok kaliteliydi. Tüm katkıda bulunanları kutluyorum. YANITLA
3 yorumdan 3 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!