Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Bilirkişi' Pişman

İstanbul Orman Fakültesi öğretim üyesi Prof. Ayanoğlu, ruhsata dayanak olan rapordaki 'Sakınca yoktur' ifadesi için pişmanlık duyduğunu söyledi.

Milliyet Gazetesistanbul Orman Fakültesi öğretim üyesi Prof. Ayanoğlu, ruhsata dayanak olan rapordaki 'Sakınca yoktur' ifadesi için pişmanlık duyduğunu söyledi.

Acar İnşaat'ın, Acaristanbul için Beykoz Belediyesi'nden ruhsat alırken dayanak olarak gösterdiği bilirkişi raporunu hazırlayan heyette yer alan İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Ormancılık Hukuku Anabilimdalı Başkanı Prof. Dr. Sedat Ayanoğlu, raporda "Ruhsat verilmesinde sakınca yoktur" ifadesine yer vermekten dolayı pişmanlık duyduklarını açıkladı.

İsmet Acar'ın damadıyla sınıf arkadaşı olduğunu, onun vasıtasıyla İsmet Acar'la tanıştığını belirten Ayanoğlu, birkaç kez görüştüklerini, ancak hiçbir menfaati olmadığını söyledi.
Çevre ve Orman Bakanlığı'nın projeye verilen ön izni iptal etmesi üzerine, Acarlar'ın Beykoz 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açtığı davada görevlendirilen bilirkişi heyeti, hazırladığı raporla "ruhsat verilmesinde sakınca bulunmadığı" yönünde görüş belirtmişti.

Prof. Ayanoğlu, Serdaroğlu Özel Ormanı'ndaki yapılaşmanın "sadece görüş ve kanaat içeren" bu raporla başlamasından çok büyük üzüntü duyduğunu söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bilirkisi-pisman_49829.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!