Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bir Tahliye de Balıkesir’de

Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, yerine ‘müze’ yapılacağı gerekçesiyle tahliye ediliyor. Öğrenciler ve sanatseverler bir açıklama yaparak girişimin karşısında olduklarını açıkladılar.

yapi.com.tr
Bir Tahliye de Balıkesir’de

Önceki hafta gündemde bir hayli yer tutan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı’nın şimdilik ertelenen tahliyesinden sonra şimdi de benzer bir tahliye vakası Balıkesir’de yaşanıyor. Cumhuriyet'te yer alan habere göre; yerine müze yapılacağı gerekçesiyle ve yine hiçbir yer gösterilmeden tahliye edilen fakülte için sanatseverler harekete geçti.

Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri ve “Balıkesirli sanatseverler” tarafından yapılan açıklamada “Köklü bir geçmişe sahip olup, günümüzde hem kültürel hem de ekonomik olarak kente katkı veren ve halen eğitim-öğretim faaliyetlerini başarıyla sürdürmekte olan Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi , geçerli ve hukuki bir sebep gösterilmeden, müze yapılacağı gerekçesiyle tahliye edilmek istenmektedir” ifadelerine yer verildi. Açıklamada eğitim-öğretimin doğru yerde ve doğru şekilde verilmesinin bir hak olduğu, sebep her ne olursa olsun kalıcı bir yer gösterilmeden kapı dışarı edilmenin kabul edilemez olduğu vurgulanarak her tür tahliye girişiminin karşısında öğrenciler olarak birlik ve beraberlik içinde olunduğu belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bir-tahliye-de-balikesirde_166570.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!