Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bitmeyen Köprüye Türk Usulü Çözüm

Büyükşehir Belediyesi’nin Başkent’in prestij yolu olarak hizmete açtığı Turgut Özal Bulvarı’nın prestijliği sözde kaldı. Bulvar üzerindeki bitirilemeyen üst geçite vatandaşlar kendi yöntemleriyle çözüm üretmek zorunda kaldılar.

Hürriyet Gazetesi/Ümit KOZAN
Bitmeyen Köprüye Türk Usulü Çözüm

ursaklar'da tamamlanamayan çelik üst geçit köprüye vatandaşlardan tahta merdivenli çözüm getirildi. Açılışı, zamanından bir yıl önce Esenboğa Havalimanı yeni terminaliyle aynı gün gerçekleştirilen Turgut Özal Bulvarı üzerindeki Pursaklar Beldesi girişindeki üst geçit, belde halkına çileli günler yaşatıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen ve Başbakan Tayyip Erdoğan ile kabinedeki bakanların katılımıyla 13 Ekim 2006’da törenle hizmete açılan Turgut Özal Bulvarı’nda bulunan ve hala bitirilemeyen üst geçidi görenler, gözlerine inanamıyor. Yol yapımı öncesinde trafik ışığı sayesinde karşıdan karşıya rahatlıkla geçebilen Pursaklar Beldesi halkı, aylardır süren yol inşaat çalışmalarının yanı sıra inşaatı tamamlanamayan üst geçit çilesini çekiyorlar.

Tahta merdiven

Başkent’i havalimanına bağlayan Turgut Özal Bulvarı üzerinden aşırı hız yaparak geçen araçların yol açtığı onlarca ölümlü, yaramalı ve maddi hasarlı trafik kazasına şahit oldukları için korkan belde halkı, inşaatı tamamlanamayan çelik üst geçitten geçebilmek için ’tahta merdiven’ yaparak çelik merdivenin ayaklarına bağladılar. Vatandaşlar, karşıdan karşıya geçişlerinde olası tehlikeye karşı böyle bir çözüme başvurduklarını açıkladılar. Büyükşehir Belediyesi’ni çektikleri çileden dolayı eleştiren Pursaklar Beldesi halkı, kendilerinin göz göre göre ölüme terk edildiklerini öne sürerken, eleştirilerini şöyle dile getirdiler:

"Gazetelerde ve televizyonlarda, ’açılışı bir yıl önce gerçekleştirdik’ sözleriyle övünen siyasetçiler, gelip çektiğimiz çileyi görsünler. Dünyanın hiçbir yerinde araç öncelikli hizmet yapamazsınız. Yapılan hizmet ve çalışmalar önce insan öncelikli olmalıdır. Göz boyamaktan başka bir şey yapmadılar. Bu merdivenden inip çıkarken düşen onlarca kişi yaralandı, ancak karayolunda süratli seyreden araçların altında kalıp ezilme tehlikesiyle karşı karşıya kalmaktansa, burayı kullanıyoruz. AB’ye girecek bir ülkenin Başkentinin manzarasıdır bu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bitmeyen-kopruye-turk-usulu-cozum_50019.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!