Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bitmiş Binayı Sakatlamak Yerine Yeni Çözüm Aransın

Belediyelerin kaçak yapılarla ilgili mücadelesine destek verdiklerini belirten Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Başkanı Temel Öztürk, ancak ba

Zamanb>Belediyelerin kaçak yapılarla ilgili mücadelesine destek verdiklerini belirten Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Başkanı Temel Öztürk, ancak bazı yıkımların, yıkım işleminde amaçlanan hedefle bağdaşmadığını vurguladı.

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Başkanı Temel Öztürk, ilçe belediyelerinin kaçak yapılarla ilgili mücadelesine destek verdiklerini belirterek, “Kaçak yapılaşmaya suskun kalmak insanlık suçudur. Hiçbir yöneticimiz böyle bir davranış içinde olmamıştır.” dedi. Osmangazi Belediye Başkanı Hilmi Şensoy’un, oda hakkındaki açıklamalarını değerlendiren Öztürk, AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyareti sırasında ifade ettikleri görüşlerin kamuoyuna farklı şekilde yansıtıldığını belirtti. Kaçak yapılarla mücadele eden belediyelere destek verdiklerini hatırlatan Öztürk, “Kimse yasaları uyguluyor diye suçlanamaz. Eğer suçlanacak birisi varsa, yasalara aykırı eylem yapanlar, bunlara cesaret verenlerdir.” dedi. İl başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Öztürk, kaçak yapılara müdahalelerde geç kalındığı ve yapılan bazı yıkımların, yıkım işleminde amaçlanan hedefle bağdaşmadığı ve binaların depreme karşı sakat ve dirençsiz kalmalarına sebep olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Bu sonuçtan dolayı Osmangazi Belediye Başkanı Hilmi Şensoy’u suçlamıyoruz. Ama bu tespitimizin dikkate alınmasını, bitmiş binaları sakatlamak yerine yeni çözümlere ve yeni yaklaşımlara ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Yasalara uymayanlara toleranslı davranmak, affetmek, bunu istemenin, yasalara uyanların cezalandırılması anlamına geldiği unutulmamalıdır.” Öztürk, yasaların çiğnenmesi sonucu bugün hava kirliliği, su kirliliği, toprak kirliliği ile toplumun ruh ve beden sağlığının bozulduğunu savundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bitmis-binayi-sakatlamak-yerine-yeni-cozum-aransin_3050.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!