Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Biz yandık Siz Yanmayın" Kampanyası

İzmir'in Seferihisar ilçesindeki orman yangının ardından Seferihar Belediyesi öncülüğünde, "Biz yandık Siz Yanmayın" kampanyası başlatıldı. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer de bu kampanyanın bir çığlık olduğunu ifade ederek bu çığlığın Türkiye'nin her yerinden duyulmasını istedi.

Yeni Asır Gazetesi
"Biz yandık Siz Yanmayın" Kampanyası

İzmir'in Seferihisar ilçesindeki orman yangının ardından Seferihar Belediyesi öncülüğünde, "Biz yandık Siz Yanmayın" kampanyası başlatıldı. Seferhisar'ın Doğanbey Mahallesinde düzenlenen ve sunuculuğunu oyuncu Sarp Apak'ın yaptığı kampanyanın tanıtım gecesine, AK Parti İzmir Milletvekili Taha Aksoy, CHP İzmir milletvekilleri Canan Arıtman, Ahmet Ersin, Bülent Baratalı ve Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, gazeteci-yazar Can Dündar, Seferihisar doğumlu yönetmen Çağan Irmak katıldı.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer de bu kampanyanın bir çığlık olduğunu ifade ederek bu çığlığın Türkiye'nin her yerinden duyulmasını istedi. Soyer, "Bu kampanya kapsamında eğitim programları düzenleyeceğiz. Bu alan içinde bir orman evi kurup orman yangını hakkında ve ormanların korunmasında bilgiler vermek istiyoruz. Alanların ağaçlandırılması kadar sahip olunan ormanların korunması için tedbirler alacağız. Başta çocuklara tüm vatandaşlara bu bilinci vereceğiz. Yangında çok büyük çaba sarf eden orman emekçilerine de teşekkür ediyorum" dedi. Konuşmalarına ardından Soyer ile Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol kampanyanın protokolünü imzaladı.

Gençlerden destek

Çekimleri Seferihisar'da sürdürülen Kavak Yelleri dizisinin oyuncuları ile gecede mini konser veren Grup Laçin de kampanyaya destek oldu. Kent Orkestrası da gecede konser verdi. "Biz Yandık Siz Yanmayın" kampanyası, Seferihisar Belediyesi'nin öncülüğünde Çevre ve Orman Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, İzmir Valiliği, Büyükşehir Büyükşehir Belediyesi, Ege Orman Vakfı, Seferihisar Kaymakamlığı desteği ile yürütülecek. Kampanya "ormanlık bölgelerde yaşayanların çevreye duyarlı olmalarına katkıda bulunmak ve ormanların korunmasını sağlayacak tedbirlerin hayata geçirilmesinin yanı sıra, ormanı koruma bilincinin çocuk yaşlardan itibaren geliştirilmesini temin için eğitim programlarını uygulamaya koyma" amacı taşıyor.

Seferihisar'da 10 Ağustos'ta çıkan yangında 607 hektar ağaçlandırma sahası, 482 hektar koru ormanı olmak üzere toplam bin 89 hektar orman alanı zarar görmüştü.

http://www.yapi.com.tr/haberler/biz-yandik-siz-yanmayin-kampanyasi_71816.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!