Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

BM Binasındaki Enerji Tasarrufu Devam Ediyor

BM Sözcüsü Michelle Montas tarafından yapılan açıklamada, Genel Sekreter Ban Ki-mun tarafından bu yılın temmuz ayı sonunda hayata geçirilen, BM'de klimanın daha az kullanımına yönelik uygulamanın, 192 ülkenin devlet ve hükümet başkanlarının katılacağı 63. dönem genel kurul toplantılarına dek devam edeceğini bildirdi.

CNN Türk
BM Binasındaki Enerji Tasarrufu Devam Ediyor

BM'nin New York'taki merkez binasında sıcak geçen yaz aylarında enerji tasarrufuna ve sera gazı salımının azaltılmasına yönelik uygulamanın devam edeceği öğrenildi. BM Sözcüsü Michelle Montas tarafından yapılan açıklamada, Genel Sekreter Ban Ki-mun tarafından bu yılın temmuz ayı sonunda hayata geçirilen, BM'de klimanın daha az kullanımına yönelik uygulamanın, 192 ülkenin devlet ve hükümet başkanlarının katılacağı 63. dönem genel kurul toplantılarına dek devam edeceğini bildirdi.
 
Montas, Ağustos ayında başlayan ve BM binasında ortalama sıcaklığın 22 dereceden 25 dereceye yükseltilmesi ile 2 bin ton civarında karbondioksit salımının önlendiğini vurguladı. Michelle Montas, kış aylarında da benzer bir uygulamaya gidileceğini belirtti.

Ancak Genel Sekreter Ban'ın uygulaması, 39 katlı, cam duvarlı ve 1950 yılında inşa edilen BM binasında çalışan yaklaşık 4 bin 500 BM personeli ile BM'ye akredite gazetecileri bir süredir sıcaktan bunalır hale getirdi. Yaz uygulaması 15 Eylül'de sona erecek.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/bm-binasindaki-enerji-tasarrufu-devam-ediyor_63595.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!