Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bodrum Kurtuldu

Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen,Hürriyet'in yayını üzerine,Bodrum yarımadasını betonlaşmaya teslim edeceği belirtilen ve büyük tepki çeken

Hürriyet
Bodrum Kurtuldu

ayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen,Hürriyet'in yayını üzerine,Bodrum yarımadasını betonlaşmaya teslim edeceği belirtilen ve büyük tepki çeken ‘‘Bodrum Yarımadası Çevre Düzeni Planı Revizyonuna’’ el koydu.
Ergezen, Bayram tatili olmasına rağmen yazılı talimat vererek, planın uygulanmasının durdurulmasını istedi. Ergezen, Hürriyet'in bu planla Bodrum'da beş kata kadar inşaat izninin gündeme geleceği ve betonlaşmaya yol açılacağı haberlerini ihbar kabul edip ciddiye alarak harekete geçtiğini açıkladı.

GÜZELİNİ YAPACAĞIZ

Bakan Ergezen, Bodrum'da inceleme yaparak imar planını tepkiler ışığında gözden geçireceklerini, bütün boyutlarıyla yeniden inceleyeceklerini söyledi.

Ergezen, ‘‘Haberde adı geçen, Bodrum'daki sivil toplum örgütlerinin, yerel yöneticilerin, resmi yetkililerin görüş ve değerlendirmelerini dikkate alacağız. Bodrum için, turizm için, memleketimiz için en uygun olanı en güzeli neyse onu yapacağız’’ dedi.

Ergezen, şöyle devam etti:

‘‘Önceki gün bakanlıkta bürokratlarla çalışırken, Hürriyet'teki haberi gördüm. Bizden önceki Hükümet döneminde uygulamaya konulan planın betonlaşmaya yolaçacağı iddia ediliyordu. Hürriyet'teki haber doğrultusunda, tepkileri de dikkate alarak, planın yeniden gözden geçirilmesi, yeniden değerlendirme yapılması için yazılı talimatla uygulamanın durdurulmasına karar verdik. Gerekirse, ekip olarak mahaline, Bodrum'a giderek, yerinde inceleme yapacağız. Eğer düzeltilmesi gerekiyorsa düzeltilecek, yeniden yapılması gerekiyorsa yeniden yapılacak. Bazı değişiklikler yapılarak uygulamaya geçme imkanı varsa, ona da bakılacak. Tüm bu değerlendirmelerden sonra bir karar verilecek. Hürriyet’inhaberine teşekkür ediyorum.’’


http://www.yapi.com.tr/haberler/bodrum-kurtuldu_2634.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!