Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bodrum’da 6 Ay İnşaat Yapmak Yasak

Bodrum Kültür ve Turizm Koordinasyon Kurulu, Azka Otel’de bir toplantı yaparak sezon boyunca uygulanacak önlemleri belirledi. Kaymakam Osman

Zamanb>Bodrum Kültür ve Turizm Koordinasyon Kurulu, Azka Otel’de bir toplantı yaparak sezon boyunca uygulanacak önlemleri belirledi.

Kaymakam Osman Ekşi başkanlığında yapılan toplantıya emniyet, jandarma, sahil güvenlik, liman başkanlığı, gümrük müdürlüğü, yarımada belediyeleri, oda, dernek ve turizm sektörü temsilcileri katıldı. Toplantıda, hanutçulukla mücadele ve inşaat yapımının yasaklanması dahil 10 maddelik karar alındı. Sözkonusu kararlar şöyle:

30 Nisan–31 Ekim arasında kesinlikle inşaat yapılmayacak. Kaldırımlarda hanutçuların çalışmasına izin verilmeyecek, çığırtkanlık yapılmayacak. Orman yangınlarına karşı duyarlı olunacak. Disko ve barlarda ses izolasyonu sağlanacak. Disko gibi çalışan barların ruhsatları iptal edilecek. Seyyar satıcılar ve işportacıların çalışması önlenecek. 100 ve daha fazla yatak kapasiteli konaklama tesislerinde özel güvenlik teşkilatı kurulacak. Nitelikli ve kalifiye eleman çalıştırılacak. Fiyat tarifelerine bağlı kalınacak. İlçe gümrüğü ve limanlarda hizmet, hızlı bir şekilde sürdürülecek. Kaçak acente faaliyetleri ile kokartsız rehber çalıştırılması önlenecek. Turlarda trafik ve yolcu güvenliği esas alınacak. Belediye başkanları, çevre kirliliği ve çevre düzenlemesi konularında gerekli çalışmaları yapacak. Karayolları kenarlarındaki düzensiz levhalar kaldırılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bodrumda-6-ay-insaat-yapmak-yasak_10792.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!