Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bodrum’u Kurtarın

Mandalya Körfezi’nde, balık çiftlikleri kaldırıldıktan sonra turistik tesisler inşa edilerek doğanın betona yenileceğini söyleyen çevreciler endişelerini dile getirdi.

Hürriyet Gazetesi
Bodrum’u Kurtarın

b>Mandalya Körfezi’nde, balık çiftlikleri kaldırıldıktan sonra turistik tesisler inşa edilerek doğanın betona yenileceğini söyleyen çevreciler endişelerini dile getirdi.

Muğla ve Aydın sınırları içinde 160 balık çiftliği, 25 bin yatak kapasiteli turistik tesis ve 45 bine yakın ikinci konutun bulunduğu Mandalya Körfezi’ndeki tehlikeye dikkat çekmek isteyen çevreciler en büyük korkunun balık çiftliklerinin aniden kaldırılmasının ardından, Güllük ve Didim arasında kalan körfezin kuzey sahillerinin turizm amaçlı imara açılması için yapılan hazırlıklar olduğunu belirtti. Yaklaşık 45 kilometrelik sahil şeridinde yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından 300 bin dönüme yakın arazi satın alındığını belirten çevreciler, milyarlarca dolarlık turizm tesisleri kurulması için hükümet tarafından altyapı oluşturulduğunu iddia etti. Çevre Konseyi Genel Sekreteri Türksen Başer Kafaoğlu, şunları söyledi: "Ekolojik denge ve ekonomik denge araştırmaları yapılmadan körfezde denizde, adalarda ve karada tesislere inşaat izni verilmeye başlandı. Günübirlik kararlarla körfez bitme noktasına getirildi. Balık çiftlikleri kaldırılarak zararın bir bölümü hafifletilmeye çalışılırken, bir yandan da körfezde yeni imar ve inşaat izinleri veriliyor."

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/bodrumu-kurtarin_53251.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!