Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Boğazlar da mı Özelleşiyor?

Yönetmelikte yapılan değişiklikle Boğazlar’daki kılavuzluk ve römorkör hizmetlerinin yabancı şirketlere de açılması, Boğazlar'daki kamu hizmetlerini özelleştirmenin ilk adımı olarak yorumlandı.

yapi.com.tr
Boğazlar da mı Özelleşiyor?

İstanbul ve Çanakkale Boğazları'ndan geçen yıl 85 bin gemi geçti ve bu gemilerden kılavuzluk hizmeti olarak 330 milyon lira gelir elde edildi. Sözcü'den Başak Kaya'nın haberine göre; Kılavuzluk ve Römorkör Hizmetleri Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikleri soru önergesi ile TBMM gündemine taşıyan CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “İktidar şimdi de gözünü Çanakkale ve İstanbul Boğazları'na mı dikti?” diye sordu. Yönetmeliğin 7'nci maddesiyle halen Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nce yürütülen kılavuzluk ve römorkör hizmetleri, Türk ya da çalışan tüm personeli Türk vatandaşı olma şartı ile, yabancı şirketler tarafından da yapılabilecek.

CHP'li Necati Tığlı, “Yönetmelikle Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü verdiği hizmetlerden birinden vazgeçecek. Ya kılavuzluk ya da römorkör hizmeti vereceks. Vazgeçilen hizmet de, özel sektöre açılacak. Bunun anlamı Boğazlar'ın özelleştirilmesidir” dedi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bogazlar-da-mi-ozellesiyor_171575.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!