Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bolu Tüneline 'Faiz Dışı' Engeli

Bolu Dağı geçiş projesi yüzde 6.5'luk faiz dışı fazla engeline takıldı. 14 yıldır bitirilemeyen proje için sağlanan 305 milyon dolarlık dış kredini

Radikal
Bolu Tüneline 'Faiz Dışı' Engeli

b>Bolu Dağı geçiş projesi yüzde 6.5'luk faiz dışı fazla engeline takıldı. 14 yıldır bitirilemeyen proje için sağlanan 305 milyon dolarlık dış kredinin sadece 43 milyon doları serbest bırakıldı.

Projeyi yapan Astaldi firması, bu yıl 120 milyon dolarlık kaynağa ihtiyaçları olduğunu belirterek, nisanda işlerin duracağı uyarısında bulundu. Faiz dışı fazla hesabında dış proje kredilerinin kullanılması nedeniyle Hazine ve Devlet Planlama Teşkilatı, kredinin tamamını serbest bırakmak istemiyor.
Tünelde incelemelerde bulunan Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen, "Yoğun çalışmanız Ankara'yı etkileyecektir" dedi. Ergezen, şirket yetkililerine üstü kapalı, "Hazine ve DPT ile temasta olun" mesajı verdi. Ergezen, projenin yarısının 13 yılda ancak tamamlanabildiğini ifade ederken, "Biz de kalan yarısını 2006'ya kadar tamamlayacağız. Ancak planlar zaman zaman değişiyor. Değişmemesi için gece gündüz çalışacağız" dedi. 2002'de çıkarılan yasayla faiz dışı fazlanın hesaplanmasına, dış proje kredileri de eklendi. Uygulamadan bu proje için bulunan 305 milyon dolar kredi de etkilendi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bolu-tuneline-faiz-disi-engeli_9944.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!