Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Borç için Okul Arazisini Sattılar

Çekmeköy Belediyesi, üzerinde meslek lisesi de bulunan okul arazisini vergi borcu nedeniyle Hazine’ye sattı.

yapi.com.tr
Borç için Okul Arazisini Sattılar

Çekmeköy Belediyesi’nin milyonlarca liralık vergi borcu karşılığında okul arazisini Hazine’ye sattığı ortaya çıktı. AKP’li belediye binlerce metrekarelik okul arazilerini de Hazine’ye ait olan ticaret ve konut alanlarıyla takas etmeyi planlıyor.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; Çekmeköy Belediye Meclisi’nin 6 Ocak tarihli Belediye Meclis toplantısının tutanaklarında yer alan ifadelere göre, Taşdelen Mahallesi’nde bulunan 3 bin 31 metrekarelik “meslek lisesi alanı” belediyenin 12 milyon 330 bin TL’lik vergi borcu karşılığında Hazine’ye satıldı.

Belediye Meclisi tutanaklarında, Çekmeköy Belediyesi’ne ait olan çok sayıda okul arazisinin de Hazine’ye ait olan ticaret, konut ve tarımsal niteliği korunacak araziler ile takas edilmesinin planlandığı belirtilmesi de dikkat çekti.

Çekmeköy Belediye Meclisi’nin CHP’li Üyesi Sami Yayla, okul arazisinin satılmasına tepki göstererek, “Bu konu 2019 yılında da gündeme geldi ve biz o zaman da buna karşı çıktık. Belediyenin 12 milyon TL’lik vergi borcu için okul arazi Hazine’ye satıldı. Ayrıca, belediye birçok okul yerini de ticaret, konut ve tarım arazileriyle takas ediyor. Bu okul arazilerinin dolaylı yoldan satışı demektir. Okul yerlerini satarak nakite çeviremeyecekleri için böyle bir takas yoluna gidiyorlar ve satabilecekleri arsalar ile takas ediyorlar.” dedi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/borc-icin-okul-arazisini-sattilar_183731.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!