Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Borusan Mannesmann Boru’dan Gençlere Destek

Borusan Mannesmann Boru, İstanbul Bağcılar ilçesi ve çevresinde uygulanmaya başlayacak meslek kazandırma kursunun sponsorluğunu üstlendi. Borusan Mannesmann Boru, İstanbul Bağcılar ilçesi ve çevresinde uygulanmaya başlayacak meslek kazandırma kursunun sponsorluğunu üstlendi.

yapi.com.trorusan Mannesmann Boru, İstanbul Bağcılar ilçesi ve çevresinde uygulanmaya başlayacak meslek kazandırma kursunun sponsorluğunu üstlendi. AB destekli proje kapsamında Bağcılar ve çevresinde yaşayan 18 yaşın üzerindeki gençlere Doğalgaz İç Tesisatçılığı eğitimi verilecek.

28 Mart 2005, İstanbul; Bağcılar ilçesi ve çevresinde yaşayan gençlerin eğitimi için Avrupa Birliği desteği ile hazırlanan projeye Borusan Mannesmann Boru sponsor oldu. Proje, işsiz gençlere meslek kazandırmayı ve şu anda işsiz olan boru tesisatçılarının bilgilerini, becerilerini artırmayı amaçlıyor.

Borusan Mannesmann Boru Genel Müdürü Tayfun İşeri, Bağcılar ve çevresinde çoğu genç 30 bin civarında işsiz varken, doğalgaz sektöründe yaşanan sertifikalı eleman sıkıntısına dikkat çekti. İşeri şunları söyledi:

“Ülkemizde doğalgaz yatırımları büyük bir hız kazanmış durumda. Bu durum sektörde yetişmiş, sertifikalı elemanlara olan ihtiyacı artırıyor. Diğer taraftan gerekli eğitimi alamadığı için işsiz kalan binlerce genç olduğunu biliyoruz. Sponsor olduğumuz meslek kazandırma kursu gençlere, hayatlarını değiştirecek bir fırsat sunacak. Hem gençler, hem sektör için önem taşıyan, anlamlı bir projede yer aldığımız için mutluyuz.”

Bu proje işsiz gençleri meslek sahibi yapıyor
Proje kapsamında doğalgaz iç tesisatçılığı alanında 5 Meslek Edindirme Kursu ile 24 Geliştirme ve Uyum Kursu düzenlenecek. Meslek Edindirme Kursları’yla 120 gence doğalgaz iç tesisatçılığı alanında uzmanlık kazandırılacak. Geliştirme ve Uyum Kursu’na katılan 576 işsiz boru tesisatçısı ise ek bilgi ve beceri sahibi olacak. 9 ay boyunca devam edecek kurslar Bağcılar Anadolu Meslek, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde hafta içi akşam saatlerinde ve hafta sonları düzenlenecek. Kursa katılan gençlere eğitim süresince cep harçlığı da verilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/borusan-mannesmann-borudan-genclere-destek_24903.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!