Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BOSEN, Verimlilik Ödülü Aldı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından yaptırılan BOSEN Enerji Grubu AŞ, 2002 yılında ulaştığı yüzde 98'i aşan verimliliğiyle, Siemens Wes

Dünyab>Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından yaptırılan BOSEN Enerji Grubu AŞ, 2002 yılında ulaştığı yüzde 98'i aşan verimliliğiyle, Siemens Westinghouse İşletme Bakım Anlaşması kapsamında verimlilik ödülü aldı.
Bu başarıyı yeni bir tesis oldukları için değil, birçok alanda gerçekleştirdikleri öncü çalışmalarla yakaladıklarını anlatan BOSEN İşletme ve Bakım Müdürü Necati Ayhan, kullanıcılarına kesintisiz ve temiz enerji sağlamanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

BOSEN'in yalnızca BTSO OSB'de bulunan üyelerine elektrik verdiğini ve şu anda ortalama yüzde 85 kapasiteyle çalıştığını söyleyen Ayhan, geçtiğimiz yıl 522 milyon kilovatsaat elektrik ürettiklerini ve 56 trilyon 659 milyar liralık ciro elde ettiklerini ifade etti. Ayhan, sektörde ISO Belgesi'ni alan ilk kuruluşlardan biri olduklarını ve 2001 yılında "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" anketinde 354'üncü sırada yer aldıklarını dile getirdi.

Halka arz için zemin bekleniyor

BOSEN'in halka açılması konusunda tüm hazırlıkları tamamladıklarını ancak piyasalardaki olumsuzluklar nedeniyle bunu gerçekleştiremediklerini belirten Necati Ayhan, "Halka açılmanın yanı sıra yeni yatırımlar için de piyasaların düzelmesini bekliyoruz. BTSO OSB'deki 4. Tevsi'de yapılaşma devam ediyor. Buradaki fabrikaların elektrik ihtiyacını karşılamak üzere yatırım yapmayı hedefliyoruz. Ancak bu yatırımın ne zaman yapılacağı piyasalardaki duruma bağlı" dedi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/bosen-verimlilik-odulu-aldi_3884.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!