Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BP, Ataş Rafinerisini Kapatmayacak

İngiliz petrol devi BP, Türkiye’de faaliyet gösteren Ataş rafinerisinin kapatılacağı haberlerini yalanladı. Merkezi İngiltere’de olan petrol

NTV-MSNBCb>İngiliz petrol devi BP, Türkiye’de faaliyet gösteren Ataş rafinerisinin kapatılacağı haberlerini yalanladı.

Merkezi İngiltere’de olan petrol devi BP, Türkiye’nin tek özel sektör rafinerisi olarak özelleştirilme aşamasındaki Tüpraş’ın tek ve küçük rakibi olan ve büyük ortağı olduğu Ataş rafinerisinin kapatılarak bir ürün terminaline dönüştürüleceği yolundaki haberleri yalanladı.

BP tarafından yapılan açıklamada, günde 100,000 varil petrol işleme kapasitesi olan Mersin’deki rafineriyle ilgili olarak “Ataş Rafinerisi faaliyetlerine devam etmektedir. Tüm ticari işletmelerde olduğu gibi Ataş Rafinerisi ortakları da rafinerinin faaliyetlerine verimli bir şekilde devam etmesi esası üzerine çalışmaktadır” denildi.
Türkiye’deki rafinaj piyasasının yüzde 14 civarını elinde bulunduran ve 40 yıldan uzun süredir faaliyette olan rafineride BP’nin yüzde 68, yine başka bir petrol devi olan Shell’in yüzde 27 ve yerli şirket Marmara Petrol’ün yüzde 5 hissesi bulunuyor.
BP’nin başkan yardımcılarından Mike Hoffman Londra’daki bir rafineri toplantısından sonra enerji haberleri ajansı Platts’a yaptığı açıklamada, bir süredir satmaya çalıştıkları rafineriye müşteri bulamadıklarını ve “bir terminale dönüştürmeyi” düşündüklerini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bp-atas-rafinerisini-kapatmayacak_7529.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!