Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bravo Gençler

Tatillerini sahil bölgelerine yerine çalışarak geçirmeyi tercih eden 15'i Alman 33 genç Bolu'da 2 bin 400 metrekarelik alanda kazma kürek sallayarak p

Akşamatillerini sahil bölgelerine yerine çalışarak geçirmeyi tercih eden 15'i Alman 33 genç Bolu'da 2 bin 400 metrekarelik alanda kazma kürek sallayarak park çalışması yapıyor.
Bolu'da, Türk ve Alman gençler, park yapımı için bütün gün kazma kürek sallıyor. Türk ve Alman gençlerini kaynaştırma amacını taşıyan değişim programı çerçevesinde yürütülen çalışmaya, Bolu Yerel Gündem 21 ev sahipliği yapıyor. HABiTAT Yerel Gündem 21 Gençlik Platformu'nun Alman Haus Am Meiberg organizasyonu ile Bolu'ya gelen 15 Alman ve 15 Türk genci, 2 bin 400 metrekarelik bir alanda, park yapımı için çalışmaya başladılar.

Anlamlı dayanışma
Gençler, 'Cumhuriyet Parkı' adı verilecek alanda, kazma ve küreklerle çalışarak parke taşı döşemeye başladılar. Parkta çalışan Alman gençlerinden Madeleine Gereke, Bolu'da Türkiye ve Türk toplumu hakkında bilgi sahibi olmaya çalıştığını belirterek, 'Almanya'da çok sayıda Türk yaşıyor. Burada geçireceğimiz 10 günlük süre Türkleri daha yakından tanımamıza vesile olacak' dedi. Önümüzdeki hafta tamamlanması beklenen Cumhuriyet Parkı bünyesinde 2 kamelya, 1 bitki ve süs havuzu ile oturma grupları yer alacak. Park alanı dikilecek ağaçlarla yeşillendirilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bravo-gencler_1320.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!