Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

British Museum galerilerinin bir bölümünü kapatıyor

Ekonomik durumu kötüleşen British Museum galerilerinin bir bölümünü, günün belirli saatlerinde kapatma kararı aldı. Yapılan hesaplamalarda müzenin 200

Yapı Dergisi/243konomik durumu kötüleşen British Museum galerilerinin bir bölümünü, günün belirli saatlerinde kapatma kararı aldı. Yapılan hesaplamalarda müzenin 2004-05 döneminde beş milyon sterlin zarar edeceği öngörülüyor. Bu nedenle 76 salondan 23'ü her gün belirli saatlerde kapatılacak. Bu salonlar arasında Anadolu'dan götürülen Halikarnassos Mosoleumu, antik Yunan yapıtlarının yer aldığı Wolfson Galerilerinden biri, Hindistan'dan getirilen Amaravati heykellerinin bulunduğu salon ve Kuzey Amerika Chase Manhattan Galerisi bulunuyor.
Ayrıca Büyük Avlu'nun açık kaldığı saatler de kısaltıldı. Ekonomik sıkıntının nedenlerinden birinin 11 Eylül saldırısının ardından yabancı turist sayısındaki azalma olduğu belirtiliyor. Geçen yılki ziyaretçilerin yüzde 17'sini Amerikalılar oluşturmuştu. 2001'de 4.6 milyon olan ziyaretçi sayısının bu yıl 4.3 milyona gerileyeceği tahmin ediliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/british-museum-galerilerinin-bir-bolumunu-kapatiyor_485.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!