Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BTC, Gürcistan'da Yüzde 80 Tamam

Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) petrol boru hattı projesinin, Gürcistan kesimindeki inşaat çalışmalarının yüzde 80'inin tamamlandığı belirtildi..

Sabahb>Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) petrol boru hattı projesinin, Gürcistan kesimindeki inşaat çalışmalarının yüzde 80'inin tamamlandığı belirtildi..

BP Gürcistan şirketi Başkanı Ed Jhonson, yaptığı açıklamada, inşaat çalışmalarının öngörülen takvim çerçevesinde devam ettiğini belirterek, ancak yaklaşan kış ayları nedeniyle yüksek kesimlerde çalışmaların ağırlaştığını kaydetti.

Jhonson, kış koşullarına dayanıklı yeni makine ve diğer teknik malzemelerin bölgeye getirildiğini ifade ederek, yüksek kesimlerde ciddi bir aksaklık yaşanmaması için gerekli tüm önlemleri aldıklarını bildirdi.

Hattın, inşaat çalışmalarının planlanan tarihte bitirilmesinin öngörüldüğünü ve herhangi bir gecikme yaşanmasının beklenmediğini anlatan Jhonson, Gürcistan'daki değişik arazi yapısı nedeniyle bazı yerlerde farklı teknoloji kullandıklarını kaydetti.

Jhonson, yüksek kesimlerde devam eden boruların döşenmesi çalışmalarında Türkiye sınırına bir kaç yüz metre kaldığına işaret ederek, Gürcistan-Türkiye arasında Şubat ya da Mart ayında boruların birleştirileceğini kaydetti.

Hattın inşaatı süresince sorunlar yaşanan Borjomi kesiminde, çevre güvenliği ile ilgili çok geniş önlemlerin alındığını anlatan Jhonson, güvenlik sistemi için bugüne kadar hiç bir yerde uygulanmayan benzersiz teknoloji kullanacaklarını ifade etti.

Geliştirilen elektronik sistemlerle boruların sürekli denetim altında tutulacağını vurgulayan Jhonson, aynı zamanda 24 saat devriye gezecek ekipler oluşturulduğunu kaydetti.

Jhonson, BTC hattının devreye alındıktan sonra Gürcistan kesiminde güvenliğinin sağlanılması ile ilgili proje yatırımcılarının oluşturulacak güvenlik sistemleri için hükümete yardımda bulunacaklarını belirtti.

Ed Jhonson, Gürcistan'da ayrıca hattın güvenliğinde çalışacak ekiplere gerekli eğitim desteğinin de sağlanacağını ifade etti.Toplam uzunluğu 1070 kilometre olan BTC hattının, 248 kilometrelik bölümü Gürcistan topraklarından geçiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/btc-gurcistanda-yuzde-80-tamam_20355.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!