Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BTC İçin İstişare Toplantısı Yapılacak

Bakü–Tiflis–Ceyhan Petrol Boru hattı projesini yürüten konsorsiyumun yetkilileri 28 Mayıs Cuma günü istişare toplantısı gerçekleştireceği bildirild

Zamanb>Bakü–Tiflis–Ceyhan Petrol Boru hattı projesini yürüten konsorsiyumun yetkilileri 28 Mayıs Cuma günü istişare toplantısı gerçekleştireceği bildirildi.

BTC Türkiye Bölümü Sorumlusu Yasar Latifov imzasıyla yapılan yazılı açıklamaya göre, projenin Çevre Etki Değrelendirme (ÇED) raporlarının hazırlanması sırasında boru hattının güzergahının geçtiği illerde sivil toplum örgütleri ve kamu kuruluşlarının temsilcileri ile yapılan istişare toplantısının devamı olarak gerçekleşecek toplantılar diğer illerde de sürecek.

ÇED raporu hazırlanması sırasında boru hattı inşatı ve ilgili faaliyetlerden kaynaklanabilecek, çevre ya da toplum üstündeki olası tüm etkilerin belirlenmesi, mümkünse önceden gerekli önlemlerin alınması yolu ile bertaraf edilmesi ya da enaza indirilmesi için ek önlem planı hazırlanmıştı. BTC proje standartları ve taahütleri doğrultusunda ilgili taraflarla yapılan istişare sürecinin inşaat işletme aşamasında da devam ettirilmesinin gerekliği sebebiyle mayıs ve haziran aylarında da bir dizi toplantılar yapılıyor. Toplantıya katılanlara uygulanmakta olan etki azaltıcı önlemlere ilişkin fikir beyan etme imkanı sağlanacak. BTC’nin toplumsal ve çevresel yatırım programları hakkında da bilgi verilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/btc-icin-istisare-toplantisi-yapilacak_12454.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!