Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BTC Türkiye Ayağının Boru Teslimatı Tamamlandı

Bakü – Tiflis – Ceyhan Boru Hattı ihalesinin Türkiye ayağının boru tedarikini üstlenen Mannesmann Boru – Noksel – Ümran ve Mitsui/Japonya’dan oluşa

Dünya
BTC Türkiye Ayağının Boru Teslimatı Tamamlandı

b>Bakü – Tiflis – Ceyhan Boru Hattı ihalesinin Türkiye ayağının boru tedarikini üstlenen Mannesmann Boru – Noksel – Ümran ve Mitsui/Japonya’dan oluşan konsorsiyum, boruların teslimatını tamamladı.

Toplam 385 bin ton borunun kullanılacağı projede bu boruların 214 bin tonu, Türk konsorsiyumu tarafından sağlandı. Ayrıca 22 bin ton tutarındaki Ceyhan iskelesi kazık borularını ve muhafaza borularını da teslim eden konsorsiyum, boruların hat güzergâhına taşınması işini de tamamladı.

Temeli 18 Eylül 2002'de atılan ve toplam 2.9 milyar dolara mal olması beklenen Bakü – Tiflis - Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı'nın inşası tamamlandığında, yılda yaklaşık 50 milyon ton ham petrol, Türkiye üzerinden dünya pazarlarına ulaşacak. Başka bir deyişle, günde yaklaşık 1 milyon varil ham petrol, Azerbaycan'dan başlayıp Gürcistan üzerinden Türkiye'ye ulaşacak ve buradan da gemilerle alıcılara gönderilecek. Boru Hattı tam kapasiteyle işletmeye geçtiğinde Türkiye’ye yılda 200 milyon dolar gelir sağlayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/btc-turkiye-ayaginin-boru-teslimati-tamamlandi_17094.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!