Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bu Camiide İnternet Bile Var!

Binlerce insanın hayatını kaybettiği depremin 7. yılında Adapazarı'nda kullanıma açılan 17 Ağustos Camii, hem yeni 'dini yapı standartları'na uymasıyla, hem de alışverişten interne salonuna çok işlevli yapısıyla bir ilk. Camiide aynı zamanda bir Kuran- Kerim maketi de yapılmış.

Zaman Gazetesi/Duran Savaşinlerce insanın hayatını kaybettiği depremin 7. yılında Adapazarı'nda kullanıma açılan 17 Ağustos Camii, görünüşünün yanı sıra sosyal imkanları ile de dikkat çekiyor. Camii ziyaretçilerinin rahatlığı için her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü cami, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yeni getirdiği standartlara tam uymasıyla dikkat çekiyor.

Depremden sonra yeni yerleşim birimi olarak seçilen ve binlerce kalıcı konutun bulunduğu bir bölgede konumlanan 17 Ağustos Camii, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından projelendirilen camide 400 kişilik bilgisayar salonu ile uydu donanımlı konferans salonu bulunuyor. 1.500 kişinin aynı anda ibadet edebildiği camide kablosuz internet erişimi de var. Alışveriş merkezleri, bahçesi, kütüphanesi, Kur'an-kursu, lokali bulunan cami, sosyal hayatla iç içe. Engellilerin de camiye rahatlıkla gelebilmesi için gereken hassasiyet gösterilmiş. Caminin şadırvanlarından 24 saat sıcak su akıyor, isteyen kabinlerde duş alabiliyor. Cemaatin üşümemesi için cami modern bir şekilde alttan ısıtılıyor. Yangına karşı da önlem alınan camide, jeneratör bulunması sayesinde elektrik kesintilerinden etkilenilmiyor. Mihrabının üstünde ise dünyanın en büyüğü olduğu belirtilen Fatiha ve Bakara Sûresi'nin ilk ayetlerinin yer aldığı 4 metreye 5 metre çapındaki Kur'an-ı Kerim maketi bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bu-camiide-internet-bile-var_57828.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!